Dolar : Alış : 6.2287 / Satış : 6.2399
Euro : Alış : 7.3234 / Satış : 7.3366
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özel Güvenlik personellerinin sorunları tartışıldı!

28 Aralık 2016 - 1.487 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Özel Güvenlik personellerinin sorunları tartışıldı!

Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Diyarbakır’da örgütlü olan işyerlerindeki üyeler ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Sümerpark Resepsiyon Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı’nın yanı sıra Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Diyarbakır İl Temsilcileri Murat Elhakan, Zülfü Başeğmez ve Ahmet Şenol ile iş yeri temsilcileri katıldı.

“ÇALIŞMALARIMIZA KARARLILIKLA DEVAM EDİYORUZ”

Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Çağırıcı, toplantıda yaptığı konuşmada, sendikal birliğin önemini vurgulayarak, özel güvenlik görevlilerinin hem çalışma hayatlarının hem de sosyal yaşamlarının refah içinde olabilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini ve aynı kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

“SUNÎ DEĞİL, GERÇEK BİR KADRO OLMALI”

Son dönemde gündemde yerini çokça bulan taşerona kadro konusuna da değinen Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerinin özel sözleşmeli personel olarak kadroya alınmasının tamamen karşısında yer aldıklarını ve getirilecek olan kadronun suni bir kadro değil gerçek bir kadro olması gerektiğini, bu düzenlemede ‘İşçilik İşi yapanlara işçi kadrosu, memurluk işi yapanlara memur kadrosu’ verilmesi gerektiğini söyledi.  Çağırıcı, Diyarbakır’da başarılı örgütlenme ve çalışmalarından dolayı Diyarbakır İl Temsilcileri Murat Elhakan, Zülfü Başeğmez ve Ahmet Şenol’a teşekkür etti. Genel Başkan Çağırıcı’nın konuşmasının ardından üyelerin sorunları da dinlenerek, daha iyisi için neler yapılabileceği konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

KURUMLARA ZİYARET

Toplantı sonrası, Çağrıcı ve beraberindekiler, yetkili kurumların yanı sıra; Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kenan Yakupoğlu, Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. M. Şükrü Budak ve TÜRK-İŞ 7.Bölge Temsilcisi Bahri Zülküf Karakoç makamlarında ziyaret etti. Gerçekleştirilen görüşmelerde, sendikanın yetkili olduğu kurumlarda toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi alışverişinde bulunularak, üyelerin yaşadıkları sorunlar hakkında istişareler gerçekleştirildiği bildirildi.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr -ÖZEL HABER)

1443 Total Views 3 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..