Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sanayi ile Üniversite birleşecek

21 Nisan 2016 - 1.168 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Sanayi ile Üniversite birleşecek

Sanayi Üniversite (2) Sanayi Üniversite Sanayi Üniversite (1)

Dicle Teknokentin yönetimsel yapısını güçlendirmek ve tekno girişimcileri yatırım konusunda teşvik etmek amacıyla KOSGEB Diyarbakır İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, “Sosyal Etkileşim Programı” Projesi kapsamında sanayi ve üniversite işbirliklerinin gelişmesi için Diyarbakırlı girişimciler Gazi Üniversitesi ve Bilkent Üniversitelerini ziyaret etti. Teknokentlerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapan Diyarbakırlı girişimciler ş ilk olarak Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Direktörü Tuğrul İmer tarafından karşılandı.

Teknoloji Geliştirme Bölgesi Direktörü Tuğrul İmer, Gazi Üniversitesi’nin, Sanayiye yönelik faaliyetleriyle öne çıkan ve farklılaşan bir yapısı olduğunu belirterek, “Gazi TTO, Gazi Üniversitesi’nin geçmişten gelen üniversite-sanayi kültürü destek yapıları ile entegre halde faaliyetlerini sürdürmekte ve her geçen gün güçlendirmektedir” dedi.

Bilkent Cyberpark Direktörü Faruk İnaltekin ise, Türkiye’nin en büyük teknoparklarından biri olan Bilkent Cyberpark’ın sunduğu çeşitli ve kapsamlı hizmetlerin yanında sahip olduğu çok sayıda avantaj ve ayrıcalıkların bulunduğunu ve asıl amaçlarının, Bilkent Cyberpark’ın bilgi ve İletişim Teknolojilerinin diğer ileri teknolojilerle birleştiği uluslararası alanda öncü Ar- Ge çalışmalarının yapıldığı belirterek, Ülkenin bilimsel ve teknolojik kalkınmasına katkıda bulunan bir merkez olduğunu söyledi.

ALTUNBAĞ: “BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMINI AMAÇLIYORUZ”

KOSGEB İl Müdürlüğü Proje Koordinatörü KOBİ Uzmanı Zülfikar Altunbağ da, Projenin birey ile grupların birlikte ve ortak amaçlar doğrultusunda hareket etme becerilerinin yükseltilmesi, sürdürülebilir ağ ilişkilerinin geliştirilmesi ve kurumsal yapıların güçlendirilmesine yönelik işbirliği, tecrübe paylaşımı ve ortaklıklar geliştirilmesi olduğunu anlatarak, Ankara’da önde gelen teknokentler ile Diyarbakır’ın tek teknokenti arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamayı amaçladıklarını vurguladı.

“SANAYİ İLE ÜNİVERSİTE BİRLEŞECEK”

Altunbağ, şöyle dedi:

“Amaçlarımız, sanayi ve üniversite işbirliğini geliştirmek. Teknokentler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı yaparak teknokentlerin yönetimsel yapısını güçlendirmek. Ankara’nın önde gelen teknokentlerine çalışma ziyaretleri gerçekleştirerek yeni metot ve iyi uygulamalar konusunda bilgi sahibi olmak. Diyarbakır’da faaliyet gösteren işletme ve girişimcilere AR-GE kültürünü aşılamak. Teknokente yapılacak yatırımları arttırmak amacıyla potansiyel tekno girişimcileri teşvik etmek. Başarılı teknokent yatırımcılarının potansiyel tekno girişimcilere deneyimlerini aktarması için fırsat sunmak ve Diyarbakır’daki potansiyel tekno girişimcileri belirlemek”

Diyarbakırlı sanayici ve girişimciler, teknokentler içerisinde bulunan yazılım, ilaç, bilişim, laboratuar ve AR-GE faaliyetleri yürüten işletmeleri de ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu.

799 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika