Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SİDER’den DTSO’ya ziyaret

01 Haziran 2016 - 1.417 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»SİDER’den DTSO’ya ziyaret

SİDER DTSO ZİYARET SİDER DTSO ZİYARET1

Yaklaşık 1 ay önce kurulan Sur İşadamları ve Toptancılar Derneği (SİDER), Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar’ı ziyaret etti. SİDER Başkanı Şükran Yılmaz, derneğin misyonu ve vizyonu ile projeleri hakkında bilgi vererek, en büyük hedeflerinin Sur’daki mağdur toptancı esnafa site yapmak olduğunu söyledi. DTSO Başkanı Sayar da, oda olarak Sur Mağduru esnaflara yönelik ellerinden gelen tüm gayreti sarf edeceklerini söyledi.

Bir süre önce Çatışmalar, operasyonlar ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı ekonomik anlamda büyük bir çöküntü yaşayan Sur’daki toptancı esnafları tarafından kurulan Sur İşadamları ve Toptancıları Derneği (SİDER), ziyaretlerini sürdürüyor.

Dernek yöneticileri, geçtiğimiz gün Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB)’un ardından bugün de Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO)’yu ziyaret etti.

Başkan Şükran Yılmaz’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Ramazan Dere, Faruk Kafadar, Şemsettin Hatipoğlu, Abdülmetin Alkan, Halit Saylık, Ahmet Bilgin, Mahmut Kaymak ve Esat Çavundur’un katıldığı SİDER Heyetini, DTSO Başkanı Ahmet Sayar karşıladı.

DİYARBAKIR SUR TEKSTİL KENTİ YADA SİTESİ TALEBİ

Ziyarette konuşan SİDER Başkanı Şükran Yılmaz, Diyarbakır Sur ilçesi dahilindeki toptancı ve İmalatçı üyeleri adına devlet kurumları nezdinde ekonomik ve sosyal alanda konularda girişimlerde bulunmak olduğunu vurgulayarak, ‘’Dernek üyelerimizi devlet tarafından tahsis edilecek ortak bir alanda “Sur İmalatçı ve Toptancılar Sitesi” veya “Diyarbakır sur Tekstil Kenti” adı altında  bir araya getirmek ve tahsis edilen  bu fiziki mekanların  uzun vadeli  geri ödeme  kolaylığı  sağlayarak esnafımızı işyeri  sahibi  yapmak, başta  bölgemiz olmak üzere  komşu  ülkelere  yapılan ticaret  ağını yaygınlaştırmak,  ilimiz v e bölgemizin ekonomik hayatına katkıda bulunmak üzere  her türlü girişimlerde  bulunmaktır. Vizyonumuz; yalnızca dernek üyelerimize mahsus olmak şartıyla çok kısa bir zaman dilimi içerisinde başta Doğu v e Güneydoğu illerinin perakendeci esnafı olmak üzere, komşu ülkelerin  gerek toptancı ve gerekse  perakendeci  esnafının  tüm  alışverişlerini  toplu bir ortamda, en hızlı, en kolay, en güvenli ve en ekonomik şartlarda yapabilecek bir fiziki ortamı hazırlayarak bölgenin ekonomik gücünün lokomotifi olmaktır”

“ESKİ GÜNLERİMİZE DÖNMEK İSTİYORUZ”

Son aylarda özellikle bölgede yaşanan olaylardan dolayı Sur esnafı olarak en fazla etkilenen grup olduklarını ifade eden Yılmaz, “Bu yaşananlar karşısında bir araya gelerek tekrar eski huzurlu ve bereketli ticari hayatımıza dönmek istiyoruz. Her şeyi devletten bekleyen bir anlayıştan uzun olarak, bizler de devletimize bir sivil toplum hareketi olarak bir katkı sunmak üzere organize olmuş esnaf topluluğuyuz. Şimdilik 250’yi aşkın esnafın destek verdiği bu sivil hareketin kısa zamanda 400 civarına ulaşacağını ümit e diyoruz” dedi.

SAYAR: ‘’ODA OLARAK SUR ESNAFININ YANINDAYIZ’’

DTSO Başkanı Ahmet Sayar ise, 8 aydan bu yana Sur esnafının ekonomik olarak kötü günler yaşadığına şahit olduklarını ifade ederek, ‘’Oda olarak bu süreci sürekli takip ettik. Esnafın mağduriyetlerini gerek ilgili bakanlıklar ve gerekse Başbakan ile paylaştık, paylaşmaya da devam ediyoruz. Ayrıca Sur esnafına katkı sunmak adına kampanyalar düzelendik. Yine esnafımızın içinde bulunduğu eknomik mağduriyetlerle ilgili anket çalışmaları yaparak bunları ilgili yerlere ilettik. Mağdur esnafımızın sıkıntılarının giderilmesi için elimizden gelen ne varsa yaptık, yapacağız’’ dedi.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

905 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika