Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sur esnafı: “Mağduruz”

14 Mart 2016 - 601 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Sur esnafı: “Mağduruz”

103 gün sonra sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Gazi Caddesi ile Cevatpaşa ve Dabanoğlu Mahallesi’ndeki 4 sokaktaki esnaflar, kan ağlıyor. Özellikle hendek siyaseti ve akabinde güvenlikçi uygulamalar ve sokağa çıkma yasağının tüm ilçeyi viran ettiğine işaret ederek, “Ödemelerimizi yapamadığımızdan ciddi anlamda mağdur olduk ve bu mağduriyetimizin bir an evvel karşılanması hayati önem taşımaktadır” dedi.

Sur İlçesi’nde 103 gün sonra sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Cevatpaşa Mahallesi ile Dabanoğlu Mahallesi’ndeki 4 sokak ve Gazi Caddesi’ndeki esnaflar, dün itibariyle işyerlerini açtı. Sokağa çıkma yasağından dolayı 3,5 ay boyunca işyerleri kapalı olan gıda perakendeci esnafların tüm ürünleri bozuldu. Bazı ürünlerinde kullanma tarihi geçtiği için çöpe atan esnaflar, mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

ÇOĞU ESNAF İŞSİZ KALDI

İçinde bulundukları durumu Yenigün Gazetesi’ne değerlendiren Sur Esnafları, mağdur olduklarını ifade ederek, “Çözüm süreci devam ediyor iken işlerimiz iyiydi. Fakat Haziran 2015 seçimlerin akabinde oluşan güvensizlik ortamı genelde bölgemizde özelde bulunduğumuz Sur ilçesinde ticaret hacmi çok küçüldü. Öyle ki yarı yarıya cirolarımız düştü. Bu düşüş maliyetlerin artması ve zarar demektir. Çoğu esnaflar işyerini şehrin diğer bölgelerine taşıdı çoğu da kapatarak işsiz kaldı” dediler.

ÖDEMELERİMİZİ YAPAMAZ OLDUK

Sokağa çıkma yasağından dolayı bizde kapalı oldukları için gıda perakendecisi olarak taze ürünlerinin bozulduğunu, birçoğunun da miadının dolduğunu belirten Esnaflar, “Ödemelerimizi yapamadığımızdan ciddi anlamda mağdur olduk ve bu mağduriyetimizin bir an evvel karşılanması hayati önem taşımaktadır” dediler.

ALLAH BİR DAHA BÖYLE ACILAR GÖSTERMESİN!

Esnaflar, özellikle hendek siyaseti ve akabinde güvenlikçi uygulamalar ve sokağa çıkma yasağı tüm ilçeyi viran ettiğine değinerek, şöyle dediler:“Ayrıca yaşanan ölüm hadiseleri hepimizi derinden etkiledi. Allah bir daha bu acıları göstermesin memleketimizde. Sur demek Diyarbakır demektir. Çok önemli bir mekandan bahsediyorum. Ticaretin merkezi, tarihi ve kültürel dokusuyla bir benzeri olmayan bir yer. Şimdi buraların tekrar eski haline gelmesi imkansız gibi görünüyor. Fakat hükümet tarafından söylenen iyileştirme programı bir an evvel hayata geçip esnafların zararları karşılanırsa bir nebze olsun rahatlama sağlayacaktır diye düşünüyorum. Buraların cazibe merkezi haline gelmesi için ciddi projeler gerçekleşmesi lazım. Yoksa tarih ve kültür hazinesi olan Sur ilçesine yazık olacak buraların ziyaret edilmemesi ve ticaretin bitmesi tüm Diyarbakır ve bölge ekonomisini etkileyecektir. Tekrar söylüyorum Allah bir daha bu acıları yaşatmasın” (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Sur esnafı (3) Sur esnafı (4) Sur esnafı (5) Sur esnafı (6) Sur esnafı Sur esnafı (1) Sur esnafı (2)

411 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..