Dolar : Alış : 3.4973 / Satış : 3.5036
Euro : Alış : 4.1170 / Satış : 4.1244
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13084 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suyun hikayesi yeni binada anlatılacak!

02 Kasım 2015 - 292 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Suyun hikayesi yeni binada anlatılacak!

DİSKİ Genel Müdürlüğü, çocuklara, öğrencilere ve heyetlere, içme suyunun evlere hangi aşamalardan geçerek ulaştığının anlatılacağı prefabrik yapıyı, İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin bulunduğu alan içerisine kurmaya başladı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin bulunduğu alan içerisinde inşa ettiği prefabrik binayla hem okullardan gelen öğrenci gruplarını ağırlamayı hem de tesis içerisinde dağınık halde bulunan mekanları bir araya getirecek.

Çalışma hakkında bilgi veren DİSKİ Su Tesisleri Daire Başkanı Murat Taban, prefabrik binanın 170 metrekare alana kurulduğunu ve 100 milyara mal olduğunu belirterek,  “İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde hijyenik şartların en üst seviyede olması gerekiyor. Bu nedenle dağınık haldeki yapılarımızı bir araya getirdik. Böylelikle çalışanlarımızı da bir çatı altında topladık.” dedi. Taban, içme suyunun kente hangi aşamalardan geçerek verildiğini öğrenmek için ilköğretim okullarından, üniversitelerden grupların, il ve yurtdışından heyetlerin geldiğini hatırlattı. Taban, “Amacımız bu öğrenci gruplarını ve heyetlerini seminer odasında vereceğimiz sinevizyon gösterimi ile bilgilendirmek, ardından arıtma tesisimizi gezdirmek.” şeklinde konuştu.Prefabrik yapının 6 büro ve bir seminer odasından oluştuğunu söyleyen Taban, önümüzdeki günlerde yapının hizmete açılacağını ifade etti.

DİSKİ DİSKİ YENİ BİNA YAPIMI

185 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika