Dolar : Alış : 6.1242 / Satış : 6.1353
Euro : Alış : 7.2007 / Satış : 7.2136
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“TRC2 bölgesinde istihdam olanaklarına yönelik farkındalık artırma eğitimleri”

28 Eylül 2017 - 428 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»“TRC2 bölgesinde istihdam olanaklarına yönelik farkındalık artırma eğitimleri”

Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Bahar Burtan Doğan tarafından projelendirilen, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan ‘2017 yılı Teknik Destek Programı’ kapsamında “TRC2 Bölgesinde İstihdam Olanaklarına Yönelik Farkındalık Artırma Eğitimleri”  başlıklı, TRC2/17/TD/0047 referans numaralı proje kabul edilmiş olup, eğitim hibe desteği almaya hak kazandı. Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Üniversitemiz arasında teknik destek sözleşmesi imzalandı.

Proje kapsamında Dicle Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ndeki 50 öğrenciye, İletişim uzmanı Türkiye Gazetesi Yazarı ve Spiker İrfan Atasoy tarafından 25 Eylül – 13 Ekim 2017 tarihleri arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda sabah ve öğleden sonra iki oturum olmak üzere ” İletişim Becerisi ve Halkla İlişkiler”, “Etkili Konuşma ve Diksiyon” ,”Empati ve İletişim”, “İyimserlik ve Kariyer Yönetimi”, “Kariyer Yönetimi ve Planlaması”,”CV Hazırlama” dersleri veriliyor. Katılımcı öğrencilere Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından sertifikaları  verilecek.

Ayrıca bu eğitimler neticesinde öğrencilerin; ‘Kendini Tanıma’, ‘Bireysel Vizyonu Belirleme’,   ‘Kariyer Hedeflerini Belirleme’, ‘İlgi, Yetkinlik, Yetenek Ve Becerileri Belirleme’, ‘Mesleğini Tanıma’, ‘Meslek Seçimi’, ‘İşe İlişkin Öncelikleri Belirleme’, ‘İş Dünyasını Tanıma’, ‘İş Olanaklarını Araştırma’, ’Özgeçmiş Hazırlama’, ‘Kendine Uygun İş Bulma’, ‘İşe Başvurma Ve Başvuru Takibi’, ‘İş Görüşmesi’, ‘İşe Başlama ve Uyum Süreci’, ‘Firma Kültürüne Uyum Sağlanması’, ‘Kariyerde İlerleme Mesleki Yenilikleri Takip Etme’ ve ‘İş İlişkilerini Yönlendirme’ konularında bilgi sahibi olacaklar.

428 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..