Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yaban hayvanları yemlendi…

01 Şubat 2017 - 616 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Yaban hayvanları yemlendi…

Yaban hayatının devamlılığının sağlanması ve ekolojik dengenin tesisine yardımcı olunması prensibiyle Orman ve Su İşleri Diyarbakır Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Ergani şefliği ekipleri, İl genelinde yemleme çalışmalarına başladı.

Ağır kış şartları, hava koşullarının kötü gidişiyle hayvanların besin bulmasına yardımcı olmak maksadıyla aşırı kar yağan Karacadağ, Silvan, Ergani, Çermik, Çüngüş, Kulp ve Eğil ilçelerinde yemleme çalışması yapıldı.

YEMLEMEYE AVCI DERNEKLERİ DE KATILDI

Ergani Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Yusuf Gözler, Diyarbakır Avcı Derneği Başkanı Mehmet Yurdeli ve Silvan Avcı Derneği Başkanı İlhami Oral üyelerinin de bu yemleme çalışmalarına katılacağı belirtildi.

SEVEN’DEN AVCILARA ÇAĞRI

Şube Müdür Erdal Seven, Keklik ve Tavşan avının bittiği ve avcıların silahlarını asarak ağır geçen kış şartlarından dolayı yem bulamayan hayvanları yemlemek için avcıların yemleme çalışmalarına katılmasını istedi. Kaçak avlanmanın kış aylarında arttığını ve kaçak avcılık ile mücadele çalışmalarının soğuk havanın da etkisiyle arttırıldığını ifade eden Seven, 2017 yılında Avcılık cezalarının yeniden değerleme oranında arttırıldığını söyledi. Yasal olarak Avlanmak isteyen avcıların Avcı Eğitimine katılıp sertifika almalarını öneren Seven, akabinde Avcılık Belgesi ve Avlanma Pulu izni almaları gerektiğini vurguladı.

617 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..