Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yatırım yapmak isteyene destek!

16 Aralık 2016 - 516 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Yatırım yapmak isteyene destek!

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Dicle Üniversitesi ve AB Delegasyonu  koordinasyonuyla gerçekleştirilen AB – Türkiye Güneş Enerjisi Konferansı Dicle Üniversitesi’nde yapıldı. Konferansta öne çıkan, Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün’ün, şirket olarak gerçek anlamda güneş enerjisine yatırım yapmak isteyen yatırımcılara destek olacakları açıklaması oldu.

MODERATÖRLÜĞÜ TÜZÜN YAPTI

Konferansın açış konuşmalarını DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ve Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül yaptı. Konferansta ‘GES (Güneş Enerjisi Santrali) Yatırımları,Bölgemizdeki Uygulamaları ve Bu Yatırımların Geleceği’ konulu oturumunun moderatörlüğünüde Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün yaptı. Oturumda Dicle Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Bilal Gümüş ‘Diyarbakır İli Güneş Enerji Potansiyelinin Değerlendirilmesinin Önemi ve Diyarbakır’daki Güneş Enerji Santralleri’, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Serdar Yücesu‘Güneş Enerjisinin Mekanik Enerjiye Dönüşüm Sistemleri’, Batman Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Musa Yılmaz‘Akıllı Şebekeler’ ve Life Enerji’den Ramazan Aslan da ‘Güneş Enerjisi Yatırımlarının Mevcut Durumu ve Geleceği’ konularında konuşmalar yaptı.

GERÇEK YATIRIMCIYA DESTEK

Oturumun açış konuşmasını yapan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdür Yardımcısı Tüzün, şirketlerinin bölgedeki güneş enerjisine dönük yatırımların daha geniş kesimlere ulaşmasını desteklediğini ve bunun için birtakım tedbirler aldığını belirtti. Dicle Elektrik olarak, bölgede gerçek anlamda yatırım yapmak, bölge ekonomisine ve istihdama katkıda bulunmak isteyen yatırımcıları desteklediklerini de kaydeden Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, bunu ticari menfaate dönüştüren aracı kurum ve kişilere ise karşı olduklarının altını çizdi.

493 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..