15 ton kaçak ham petrol ele geçirildi

kaçak petrol ele geçirildi

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’ne bağlı Batıçanakçı Mahallesi Yemişalan Mezrasındaki BOTAŞ Boru hattından çalınan 15 ton kaçak ham petrolün içinde bulunduğu tanker ele geçirildi. Olayla ilgili kaçak şahıs veya şahısların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığınca Botaş boru hattından hırsızlık ile mücadele kapsamında önleyici kolluk devriyesi icra edildiği ifade edilerek, “İcra edilen devriye faaliyeti esnasında, Bağlar ilçesi Batıçanakçı mahallesi Yemişalan mezrasında bulunan Botaş boru hattının bulunduğu bölgede şüpheli bir araç tespit edilmiş, Jandarma ekiplerini fark eden şüpheli veya şüpheliler, içerisinde yaklaşık 15 ton ham petrol bulunan akaryakıt tankerini olay yerinde bırakarak kaçmış olup, yapılan kontrolde aracın yanında bulunan BOTAŞ boru hattına, harici kelepçe takılarak yaklaşık olarak 15 ton ham petrolü çektikleri, ancak devriyenin müdahalesi sonucu, çaldıkları ham petrolü olay yerinde tanker ile birlikte bırakarak kaçtıkları tespit edilmiştir.

TANKER ELE GEÇİRİLDİ

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen ve suçta kullanılan 1 adet tanker, tanker içerisinde bulunan 15 ton ham petrol ve suçta kullanılan malzemelere el konulmuştur. Olay yerinden kaçan ve kimlikleri tespit edilen şüpheli ve şüphelilerin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir”

395 Total Views 1 Views Today
admin

admin

Haber Diyarbakır, Son dakika Diyarbakır haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑