Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Altaç: “Ülkemizin Huzurunu ve güvenini sağlamlaştıracaktır”

22 Temmuz 2016 - 577 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Altaç: “Ülkemizin Huzurunu ve güvenini sağlamlaştıracaktır”

aydinnn

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şubesi Başkanı Aydın Altaç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından, Türkiye genelinde 3 ay boyunca alınan OHAL kararını değerlendirdi. Yaklaşık 14 yıl sonra geri gelen OHAL’lerden en çok çekenlerin başında gelen Diyarbakırlıların olduğunu ve ilan edilen ile kaldırılan OHAL arasında farklar olduğunu belirten Altaç, alınan OHAL kararının tüm ülkede huzuru ve güveni sağlamlaştıracağını kaydetti.

“OHAL SOSYAL YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEYEMEYECEKTİR”

Altaç, 81 ilde Olağanüstü Hal ilanını içeren tezkerenin TBMM Genel Kurulu’nda 346 oy ile kabul edildiğini belirterek, “İlan edilen OHAL’in vatandaşların hayatında hiçbir olumsuzluğa yol açmayacaktır. Şunu unutmayalım ki OHAL uygulaması ile yönetimin askere devrinin söz konusu değildir ve daha önce ki dönemlerde uygulanan OHAL uygulamalarına benzemeyecektir. Vatandaşımızın hayatında hiçbir olumsuzluğa yol açmayacak. OHAL, bu mücadelede devletin işleyişine hız kazandıracak. Vatandaşlarımızla ilgili değil, devletimizin işleyişiyle ilgili bir düzenlemeden ibarettir. Bu konuda hiçbir vatandaşımız endişe içerisinde olmasın. OHAL, Türkiye’nin içinde bulunduğu durum göz önüne alınarak demokrasinin hukuk ve özgürlüklerinin, milli birlik ve beraberliğinin güçlenmesi, milli iradenin ve ülke değerlerinin korunması için alınan bir karardır” diye konuştu.

“OHAL YASAL BİR UYGULAMADIR”

Alınan OHAL kararının; Anayasanın 120. Maddesi’nde yer alan, “Demokrasi temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik şiddet hareketlerinin olması halinde uygulanacak tedbirlerin ve önlemlerin daha etkili ve daha hızlı oluşturulabilmesi için alınan bir karar olduğunu ifade eden Altaç, şöyle dedi: “OHAL’in uygulamaya sokulması ülke güvenliği ve demokrasimiz için oldukça önem arz eden yasal bir uygulamadır. Vatandaşlarımızın, OHAL kararının milli menfaatlerimiz ve devletimizin güvenliği için alındığını, her durumun, hükümetin devletimizin kontrolü altında olduğunu önemle bilmelerini bu konuda içtenlikle müsterih olmalarıdır Ülkemizin yönetimi ve her alandaki idaresi Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Hükümetimizin, devletimizin tüm birimlerinin kontrolü altındadır biz alınan bu kararı destekliyoruz”

577 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika