Dolar : Alış : 3.5583 / Satış : 3.5647
Euro : Alış : 3.8787 / Satış : 3.8857
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12512 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Anne Gürkan, ayrıntıları anlattı…

08 Aralık 2015 - 1.312 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Anne Gürkan, ayrıntıları anlattı…

Balıkçılarbaşı semtinde iki polisin öldürülmesi olayına karışan ve Baro Başkanı Tahir Elçi’nin vurulduğu anda kameraların önünde koşan YGD-H’li Mahsum Gürkan’ın annesi Şeni Gürkan Azadi Tv’ye konuştu. Anne Gürkan, olay günü oğlu ile telefonda konuştuğunu ifade ederek, “Oğlum; ‘Biz sokağa doğru koşuyorduk. Ateş açmadık. Dört ayaklı minare’ye varmadan önce, sokak girişinde sağ taraftaki sokağa girmek istedim. Sokaktan polisler çıkınca devam ettim. Karşı tarafta ve arkamda da vardı. Tek yapabildiğim hızla koşmaktı’ dediğini söyledi

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin vurulduğu anda kameraların önünden koşarak geçen Mahsum Gürkan’ın annesi Şeni Gürkan Azadi TV’ye annesi ile yaptığı konuşmayı anlattı. Polisler tarafından vurulup öldüğü ileri sürülen Mahsum Gürkan’ın annesi Şeni Gürkan, olaydan hemen sonra oğlu Mahsum Gürkan ile telefonla konuştuğunu söyledi. Olay günü Sur’da yaşanan çatışmaları basından öğrendiğini vurgulayan Anne Gürkan, kaygılanarak, oğlumu arayarak, ayrıntıları öğrendiğini belirtti.

“ATEŞ AÇMADIK”

Anne Gürkan, oğlu Mahsum Gürkan’dan anlattığı ayrıntılarla ilgili şöyle konuştu: “Biz sokağa doğru koşuyorduk. Ateş açmadık. Dört ayaklı minare’ye varmadan önce, sokak girişinde sağ taraftaki sokağa girmek istedim. Sokaktan polisler çıkınca devam ettim. Karşı tarafta ve arkamda da vardı. Tek yapabildiğim hızla koşmaktı. Uğur önden koştu ben arkasındaydım. Polis üzerime ateş açıyordu. Nerden çıktıklarını anlamadım. En son elimdeki silahı polise fırlatarak koştuğum sırada, biri başından kan fışkırarak, önümde, bana bir metre mesafede yere düştü’ dedi. Oğlumun sözünü ettiği kişi Tahir Elçi’ydi. Yani ne tuzak varsa onlar, bu çocukların hayatını mahvetti hem de bu adamı öldürdükleri için hakkımı helal etmiyorum.” (Haber Merkezi)

4-5 MANŞET (1)

359 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika