Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aslan: “Türkiye büyük bir ihanete uğradı”

07 Ağustos 2016 - 1.505 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Aslan: “Türkiye büyük bir ihanete uğradı”

Osman Aslan (2) IMG_1453 Osman Aslan Osman Aslan1

Bugün 81 İl’de aynı zamanda düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Miting’ine katılmak üzere Diyarbakır’a gelen AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Osman Aslan, 15 Temmuz Darbe girişimini değerlendirdi. Darbe girişimini ilk günden itibaren lanetlediklerinin altını çizen Aslan, bu tür girişimlerin büyüyen Türkiye’nin önüne engel olmak için yapıldığını söyledi. Aslan, Türkiye’nin büyük ama çok büyük bir ihanete uğradığını ifade ederek, Darbe girişiminin Türkiye’deki herkesimin birlik ve beraberliğinin pekişmesine vesile olduğunu belirtti.

AK Parti Diyarbakır Eski Milletvekili Osman Aslan, Diyarbakır’da düzenlenecek ‘Demokrasi ve Şehitler Miting’ine katılmak üzere kentte geldi. Havaalanında çok sayıda vatandaş tarafından çiçeklerle karşılanan Aslan, daha sonra AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığına geçti. AK Parti Teşkilat Başkanı Mehmet Ali Dündar, tarafından karşılanan Aslan, 15 Temmuz’daki darbe girişimini değerlendirdi. www.haberdiyarbakir.gen.tr’nin sorularını yanıtlayan Aslan, 4. darbeyi gördüğünü ifade eden Aslan, “80 İhtilalinde orduda yedek subaydım. Tabi darbeler birbirinden çok farklıdır. Şimdi Türkiye şuanda diyebilirim ki, Demokrasi, insanların yararı açısından güzel bir ortamda olduğu bir anda böyle bir darbenin olması kabul edilecek bir durum değildir. Bütün darbeler aslında kabul edilmez, ama böyle bir darbeye şu noktadan, gerekirdi denilebilecek bir şey bulamazsınız, bulmakta mümkün değildir” dedi.

“BU DARBE BÜYÜK BİR İHANETTİR”

Aslan, Darbelerin çoğunda ihanet olduğuna işaret ederek, “Ama ihanetler darbe yapan ekibe göre çok farklı olur. Buradaki ihanet çok büyük bir ihanettir. Türk milletine karşı yapılan bir ihanettir. Türk Milleti İslam ülkesidir. Yani bütün seçmeni, insanlarıyla her sınıfta, her dalda, ticari olsun, siyasi olsun her anlamda mükemmel bir şekilde her şey rayında iken böyle bir darbenin yapılması kabul edilecek bir şey olamaz. Hiç kimse bu işin üzerini kapatamaz. Darbeyi ve bu organizeyi yapan şahıs İslam’dan dem vurup, dinden imandan bahsedip kendini ilim adamı olarak ilan edip, kendine mehdi sıfatı ile bakışı kabul edilecek bir bakış değildir. Sağlık, eğitim alanında yapılanlar ortada keza yollar, köprüler de bunun çabasıydı. Her bir İl’de artık üniversite var. Devletimiz iyi, hükümetimiz iyi. İdari sistem fevkalade güzel gidiyordu. Beklenmedik bir anda hepimiz yatağımızdan fırladık. Mahşeri bir olay oldu. Beklenilmeyen ve kabul edilmeyen bir olay. Hiçbir vicdanın bunu tahlil ederek, bunun ‘iyi’ olduğunu söyleyemeyeceği bir olay olamaz. Çok çirkin bir olay” diye konuştu.

BU GİRİŞİM HÜKÜMETİN BAŞARILI HİZMETLERİNE KARŞI YAPILDI

Bu darbe girişiminin hükümetin başarılı hizmetlerine karşı yapıldığına değinen Aslan, şöyle dedi:

“Devlete karşı yapıldı. Demokrasiye karşı, hür iradeye karşı yapıldı. Bunlar hür iradeyi zedelemek istediler. Bizi bölmek istediler. Ama Cenabı Allah hep inananlardan yanadır. Hep haklılardan yanadır. Bu fırsatı vermedi. Bizim her zaman yaşadığımız müddetçe bu olayı gören herkesin bunu anlatacağına inanarak, bunu söylüyorum. Allah verdiği büyük cesaret ile bu iman gücü ile korkmadan, endişelenmeden, titremeden bir darbecilerin üzerine gittiler. Cumhurbaşkanımız artık baş komutanımızdır. Onun millete seslenişi, milletin ondan aldığı cesaret ve ilham ile sokaklara ve meydanlara döküldü. O gün parmağım yerinden çıktı. Bu işi Cenabı Allah’ın kudreti ve hidayeti ile bitirdik. Şunda bunun hem sevgisini yaşıyoruz, hem de bu ihanetçilerin yaptığı bu çirkinlikleri lanetliyoruz. Lanetlemeye de devam edeceğiz. Türk milleti kendine geldi. Kürdüyle, Türküyle, Zazasıyla Arabıyla, Acemiyle kendine geldi. Türkiye bir millettir. Türkiye sadece Türk’ten, Kürtten şundan bundan ibaret değildir. Bir bütündür, bir millettir. Ama çok güzel bir millettir. Birlik ve beraberlik içinde yaşamayı tercih eden ve bunu becerebilen bir millettir. Ordusuyla, polisiyle, diğer devlet idaresindeki yetkililerle, siyasetçilerle hep birlikte idare yöntemi götürmeye ve birbirini desteklemeye devam ediyor. Gurur duyduk, gurur duymaya devam ediyoruz”

DARBE GİRİŞİMİ BİRLİKTELİĞİ PEKİŞTİRMEYE VESİLE OLDU

Aslan, Bazı musibetlerin insanlar için faydalı olduğunu hatırlatarak, “Çünkü bu işi yapmak isteyenler kötü niyetle yaptı. Cenabı Allah bizim birlik ve beraberliğimize güçlenmemize, hareketlenmemize vesile etti. Birbirimize daha fazla sarıldık. Ve bunun örneği şuanda siyasi parti farkı olmaksızın, İstanbul’da Yenikapı’da AK Parti, CHP, MHP ve farklı siyasi parti mensupları katıldı. Birlik içerisinde Ayyıldızlı bayrağı kaldırıp hatayı yapanlara, lanetlenenlere tükürüyorlar. Bütün dünyaya ders veriyorlar” diye konuştu. (www.haberdiyarbakir.gen.tr-ÖZEL)

1423 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika