Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Baba-Oğul dolandırıcı çıktı

17 Ekim 2015 - 2.118 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»Baba-Oğul dolandırıcı çıktı

Diyarbakır’da baba-oğul açtıkları emlakçı dükkânı ile evlerini satmak isteyen ve ev almak isteyenleri dolandırdı. Dolandırıcılık olayı mağdurların olayı savcılığa bildirmesiyle ortaya çıkarken, ifadeye çağrılmasına rağmen gelmeyen ve Mersin’de lüks otomobille gezdikleri görülen dolandırıcı baba-oğul’un yakalanmasının an meselesi olduğu belirtiliyor.

HEM EV SAHİPLERİNİ HEM DE MÜŞTERİLERİNİ MAĞDUR ETTİLER

Karacadağ’ın imzası ve babası M. Karacadağ adına NETPA EMLAK kaşesi bulunan satış senetlerini imzalayarak vatandaşlara verip kendi şahsi hesaplarına satış bedellerini yatırtarak hem müşterilerini, hem de ev sahiplerini mağdur ettiler. E. Karacadağ, birçok vatandaşa ev sahibinden vekâlet alacağını belirterek, paranın kendi hesabına aktarılmasını istedi. Para hesaba aktarıldıktan sonra da kendisi Ziraat Bankası’nda devir işlemini gerçekleştireceğini söyleyerek vatandaşı dolandırdı. Paralar hesabına yatırıldıktan sonra E. Karacadağ kayıplara karışırken, satış senetlerinde kaşede ismi geçen ve dolandırıcı E’nin babası olan M. Karacadağ’ın bu olayın neresinde olduğu da merak ediliyor.

EV SAHİBİ: MÜŞTERİ EVİN DEVRİNİ İSTEMESİYLE OLAYI ÖĞRENDİM VE ŞOK OLDUM

Dolandırıcılık olayı, mağdur bir vatandaşın Diyarbakır Savcılığı’na müracaat etmesiyle anlaşıldı. Dolandırıcılık olayının diğer mağduru ev sahibiyle yapılan görüşmede, ev sahibi, “Evin satışı için anahtarı bıraktım. Evin satıldığı bana söylenmesine rağmen, parayı daha tahsil edilmediğinden bahisle beklemem söylendi. Müşteri evin devrini istemesiyle olayı öğrendim ve şok oldum” dedi.

“DOLANDIRICIYI GÖREN SAVCILIĞA MÜRACAAT ETSİN”

Her iki mağdur da esnaflığın böyle ucuz olmaması gerektiğini, dolandırıcılık ve emanete ihanetin beraber gerçekleştiğini ve savcılığın mutlaka bu ve benzeri dolandırıcıları yakalatmak için çaba sarf etmesi gerektiğini söylediler. Mağdurların avukatlığını üstlenen Av. Sıdkı Zilan, başka mağdurların da olduğunu öğrendiklerini belirtti. Bu mağdurların kendilerine ulaşması durumunda kendilerine hukuki yardımda bulunacaklarını anlatan Zilan, Zilan, “Dolandırıcı E. Karacadağ’ın yerini bilen veya görenlerin kendileri aracılığıyla savcılığa müracaat edebileceğini” dile getirdi. Mağdur ailelerden edinilen bilgiye göre, dolandırıcı E. Karacadağ, oğlu M. İle beraber mağdurlardan topladıkları paralarla Mersin’de lüks araç kiralayıp gezerken görüldüğü,

 “HİLELİ BOŞANMA İLE MALLARI EŞİNİN ÜZERİNE YAPTI”

Savcılığın bu kapsamlı dolandırıcılık olayına yeteri düzeyde sahiplenmediğini ve dolandırıcıların henüz yakalamamış olmasını eleştiren mağdurlar, E. Karacadağ’ın, hileli bir şekilde eşi S. Yılmaz’dan boşandığı ve bazı mallarını onun üzerine kaydettiği iddiasını da dilekçelerinde dile getirdi.

AVUKAT ZİLAN’I DA TEHDİT ETTİLER

Bu olay üzerine E Karacadağ’ın eşi, memur olan S. Yılmaz’ın, dolandırıcılık olayın patlak vermesinden sonra Diyarbakır’dan tayinini istediği öğrenildi. Hatta S. Yılmaz’ın, mağdurların avukatı Sıdkı Zilan’ı eski eşi ve oğluyla beraber, mağdurların avukatlığını yapmasından ve bu konuda medyaya verdiği beyanatlardan dolayı tehdit ettiği ve bu tehditlere ilişkin Diyarbakır Savcılığının soruşturma başlattığı da bildiriliyor. E. Karacadağ’ın savcılık tarafından ifadeye çağrıldığı, ancak bulunamadığı ve yakalanmasının da an meselesi olduğu ifade ediliyor.

MALATYA VE MERSİN’DE DE EMLAK DÜKKANI AÇTILAR

Bu arada, E. Karacadağ ve oğlunun Malatya ve Mersin’de de emlakçı dükkanı açtıkları ve orada da aynı yöntemi uyguladıkları da mağdurlar tarafından dile getiriliyor.

50262

635 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ajanlar
08 Ocak 2018 - 00:28

Daha neler

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika