Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Kılıç, Sporcularla bir araya geldi

10 Aralık 2016 - 447 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Bakan Kılıç, Sporcularla bir araya geldi

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere geçtiğimiz gün Diyarbakır’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Diyarbakırlı sporcular ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle akşam yemeğinde buluştu.

Programda Bakan Kılıç’ın yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdürrahim Boynukalın, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er, STK temsilcileri, sporcular, antrenörler ve ilgili kurumların Diyarbakır’daki yetkilileri eşlik etti. Yemek programında bir konuşma yapan Vali Aksoy şunları söyledi: “Sayın Gençlik ve Spor Bakanım, saygıdeğer Hanımefendi, sayın milletvekilim, sayın bakan yardımcım, çok değerli katılımcılar, değerli sporcular, basınımızın değerli mensupları, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Beyefendiye bakanlığının üst düzey yöneticileriyle beraber ilimize gelmiş olmasından dolayı hoş geldiniz diyorum, teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlik ve spor önemli ve bu anlamda Türkiye’de çok önemli yatırımlar ve hizmetler gerçekleştiriliyor. Bu çalışmaları da devlet-hükümet adına Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay bey yürütüyor. Bir önceki görev yerim olan Samsun ilinde de kendisi ile birlikte çalışmanın gururunu ve onurunu yaşadım. Görev yapmış olduğum Samsun’da bizlere yapmış olduğu katkıyı yakından bilen bir idareci olarak Diyarbakır’da da kendisini misafir etmenin büyük bir mutluluğunu yaşıyorum.

“DİYARBAKIR’A 16 MİLYON TL HELAL OLSUN”

Diyarbakır Valiliği görevine başladıktan sonra ilçeleri gezerken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı kurumlarda ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızın spor tesislerinde eskimelerin olduğunu, yıpranmaların olduğunu ve spor tesisi olarak kullanılmasında önemli sıkıntıların olduğunu gördük. Arkadaşlarımıza bir çalışma yapmalarını söyledim ve bunların onarımları için ihtiyaç duyulan ödenekleri belirleyin dedim. Gençlik Spor il Müdürlüğümüze bağlı tesislerin onarımları, bakımları, bazılarının yenilenmesi ve yeniden yapılması için arkadaşlarımızın yapmış olduğu çalışmalar sonucunda yaklaşık 10 milyon lira civarında bir ihtiyacı ortaya koymuştu. Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait olanlar için de yaklaşık olarak 6 milyonluk bir desteğe ihtiyaç vardı. Diyarbakır ilindeki spor tesislerinin yenilenmesi, bakımı ve daha iyi bir noktaya gelebilmesi için toplamda 16 milyonluk bir kaynağa ihtiyaç vardı. Ankara’ya gittiğimde Sayın Bakanımızdan görüşme talep ettim. Sağ olsun, hemen görüşme talebimizi kabul etti. Kendisini ziyaret ettiğimde, listeyi kendisine sundum. Benim beklentim, Sayın Bakanımızın bütçe imkânları nedir, 1 milyon da verse 3 milyon da verse, 5 milyon da verse biz bunu Diyarbakır’daki tesislere kullanarak, gençlerimiz için bu tesisleri daha iyi bir noktaya taşıyabiliriz diye düşündük. Çünkü Diyarbakır’da gençlerimizi sokaktan, terörden uzaklaştırabilmek için spor tesislerine ihtiyaç vardı, mevcut olanların da onarılması gerekiyordu. Sayın Bakanım listeyi aldı, baktı ve ‘Diyarbakır’a hepsi helal olsun’ dedi.

“DİYARBAKIRLI GENÇLER ADINA, SPORCULAR ADINA SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Biz Diyarbakır’daki birçok okuldaki tesisi, birçok spor tesisini Sayın Bakanımızın ilimize gönderdiği ve normal yatırım programında olmayan ek kaynaklarla gerçekleştirdik. Bu Diyarbakır gençliğine, Diyarbakır spor camiasına önemli bir hizmetti ve yatırımların gerçekleşmesi adına bir katkıydı. Sayın Bakanımız 16 milyon ödenek için bir tek cümle ile “helal olsun” dedi ve gönderdi.  Sayın Bakanımız pratik çözüm üreten ve sorunların çözümü noktasında önemli çalışmalar ortaya koyan bir şahsiyet, bugün de Diyarbakır’a bütün üst düzey bakanlık yetkilileri ile beraber gelerek gününü bize ayırdı. Yatırımları yerinde inceledi. Sorunlarımızı kendisi ile paylaştık ve her konuda geçmişte olduğu gibi bugün de bizlere destek olmak için bu çalışmaları ortaya koydu.  Ben kendisine Diyarbakır adına, Diyarbakır’daki sporcular ve gençler adına teşekkür ediyorum ve tekrar Diyarbakır’ımıza hoş geldiniz onur verdiniz diyorum” dedi.

KILIÇ: 16 MİLYON TL YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK

Vali Aksoy’dan sonra konuşan Bakan Kılıç ise, Diyarbakır’da 16 milyon lira civarında bir tutarın gerektiği projelerin olduğuna işaret ederek, ” Tabi ki Diyarbakır’ımıza helal olsun, çünkü Diyarbakır’ımız bizim için en önemli şehirlerimizden birisi. Tüm illerimiz, vilayetlerimiz önemli ama Diyarbakır’ın önemi tabi başkalarının atfettiği gibi bir ayırım anlamında değil. Bizim için Diyarbakır’ın önemi tarihinden ve medeniyetinden aldığı güçten dolayı, ülkemizin geçmişinden, medeniyetimizin köklerinden ve aynı zamanda Diyarbakır’ın kendi içerisindeki ortaya koymuş olduğu tarihinden kaynaklanan bir önemi var bizim için. Diyarbakırlı kardeşlerimiz, biz bunu çok iyi biliyoruz ki, şehirlerine, kültürlerine, miraslarına sahip çıkıyorlar. Bugün Sur’u da gezme fırsatımız oldu. Aynı zamanda bizim spor tesislerimizin bulunduğu Kampüs alanını gezdik. Bizim Türkiye’nin her yerine, her ilin her karışına gitmek gibi bir derdimiz var. Her karış toprağına ve her bölgesine hizmet götürmek, vatandaşımıza, milletimize hizmet etmek gibi bir derdimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın derdi budur, dertlenmesi bundandır. Sayın Başbakanımızın koşusu bundandır ve gerçekten Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle Başbakanlık döneminde dile getirdiği, çok güzel bir cümlesi var, “Laf üstüne laf koymaya değil, taş üstüne taş koymaya, iş üstüne iş koyma geldik”. Cumhurbaşkanımız ne diyor hep “Durmak yok yola devam.” Koşacağız, çok büyük hedeflerimiz var. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz var ve bunlara durmadan, usanmadan ve hiçbir şekilde geri adım atmadan koşacağız.

“16 TEMMUZ SABAHI DÜNYAYA DEMOKRASİ, HUKUK VE İNSAN HAKLARI DERSİ VERDİK”

15 Temmuz gecesi Türkiye’de FETÖ’cü terör örgütünün başını çektiği darbe girişiminde, ülkemizin biraz önce saydığım gelecek yürüyüşü ve geçmişiyle ilgili bağı kopartmak ve ülkemizi demokrasiden, hukuktan ve insan haklarından uzaklaştıracak bir çabanın içerisine girenlere karşı verilen bir mücadelenin galibiyetiyle sonuçlanan bir süreç olarak hatırlıyoruz. Darbe girişimi ile başlayan o gece, 16 Temmuz sabahına vardığımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve çağrısına anında cevap veren aziz milletimizin, Sayın Başbakanımızın sağlam duruşuna destek olan aziz milletimizin 16 Temmuz sabahında bertaraf ettiği bir darbe girişimine dönüştü. Bununla beraber dünyaya da demokrasi, hukuk ve insan hakları dersi verdik. Bu millet bunu yaptı ve Ay Yıldızlı bayrağımızın altında yaptı. Bizim burçlarımızda, bizim surlarımızda, bizim memleketimizin her bir karış toprağında Ay Yıldızlı bayrağımız dalgalanmaktadır ve dalgalanmaya devam edecektir. Bizim bayrağımız birliğin ve beraberliğin sembolüdür.

“14 YILDA DİYARBAKIR’A 26 MİLYAR TL”

Diyarbakır’a 2002 ile 2016 yılları arasında yani 14 yılda yapılan yatırımlar, bunlar AK Parti döneminde yapılan yatırımlar, 26 milyar TL, eski para ile 26 katrilyondur. Kim yaptı bu yatırımları? Bu ülke yaptı. Bu ülkenin seçilmiş hükümeti, o hükümetin başında olan Başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanı, şimdiki Başbakanı bunları yaptı. Peki bunları nereye saklayacaksınız. Onların Belediye anlamındaki hizmetlerindeki anlayışları farklı olduğu için, her şeyi doğru söylememek üzerine kurduklarından dolayı bu şekilde konuşuyorlar. Diyarbakırlı kardeşlerimiz hizmet nedir, yatırım nedir, onu görecekler ve görüyorlar. Bizim bu güne kadar yapmış olduğumuz yatırımlarda, biz ayrım gözetmeksizin yaptık bunları. Ama bundan sonra daha fazlasını yapacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile beraber yapmış olduğumuz çalışma ile yeniden imar ettiğimiz bölgeler ile ilgili olarak spor alanlarının özel ayrılmış alan içerisinde bunların imarını yapacağız. Yaptığımız mahalle tipi sahalar ile antrenman salonları ile inşallah sizlerin çok daha iyi noktalarda çalışmanızı ve kendinizi yetiştirmenizi sağlayacağız.  Şu anda Diyarbakır’da Kredi Yurtlar Kurumunun 7 bin 800 kişilik kapasitesi bulunmaktadır. 2013 yılının sonunda 2 bin 300 kişiydi ve devam eden yatırımlarla bu sayı daha da artacaktır. Devam eden stadyum inşaatımız 150 milyon TL. Kim yapıyor bunları, bunların hepsini hükümet yapıyor.  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile bir spor yatırımı yapma kararı aldık. Biz şimdi belediye ile rahatlıkla bunu yapabiliyoruz. Çünkü biliyoruz ki ayıracağımız kaynaklar millete gidecek, Diyarbakırlıya gidecek. Başka yerlere gitmeyecek. Bu milletin mayasında birlik ve kardeşlik vardır, bu kadim kente fitne ve ayrılığı sokmaya çalışanlara gereken cevabı verdik. Devletimize karşı yapılan ihaneti asla affedecek değiliz. Sorumluluğumuzun da farkındayız. Herkeste neyle ve neye karşı mücadele ettiğimizi iyi bilsin. Aramıza fitne ve nifak sokmaya çalışanları biz asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Şu andan sonra Diyarbakır’a yapılan yardımların artarak devam ettiğini göreceksiniz. Ama zaten bizim anlayışımız bu. Biz ne diyoruz, “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” Bu topraklar büyük kahramanlar gördü. Bu coğrafya büyük kahramanlar yetiştirdi. Gelecekte biz onların yetiştirilmesinin önündeki engelleri hiçbir zaman kabul etmeyeceğiz. Bu coğrafyaya, bu ülkeye, bu millete, bu bayrağa hizmet edecek kahramanları yine Diyarbakır yetiştirecek” dedi. Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, katılımcıların tek tek fotoğraf çekme taleplerini geri çevirmedi. Program protokol üyelerinin toplu fotoğraf çekmesiyle sona erdi. (Valilik Basın Bürosu)

441 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika