Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Yılmaz, Suriyeli mültecilerle bir araya geldi

12 Temmuz 2015 - 531 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Bakan Yılmaz, Suriyeli mültecilerle bir araya geldi

Diyarbakır’da düzenlenen iftar programında, Suriyeli sığınmacılarla bir araya gelen Kalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Cevdet Yılmaz, ülkelerindeki saldırılardan kaçarak  Türkiye ‘ye sığınanlara ilişkin “Türkiye Cumhuriyeti, çok şükür nerede ne yaşandıysa her zaman ev sahibi oldu. Balkanlardan gelen göçmenlere de Kafkaslara da Orta Doğu’ya da geçmişte bir çok hadisede kucak açtı.  Bugün de ülkemizde çok sayıda kardeşimiz var. Biz bununla da iftihar ediyoruz. Çok şükür böyle bir ülkemiz var” dedi.

HABER MERKEZİ

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bağlar ilçesi tren garı yanındaki açık alanda düzenlenen iftar programında, Diyarbakır’da yaşayan Suriyeli sığınmacılarla bir araya geldi. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar’ın da katıldığı programda konuşan Yılmaz, ramazanın toplumu bir araya getirdiğini, paylaşmayı ve dayanışmayı arttırdığını söyledi.

RAMAZAN AYI BEREKETLİ BİR AYDIR

Yılmaz, son günleri yaşanan ramazanın önemine değinerek, “Ramazan ayı, etnik yapısı ne olursa olsun inancı, fikri, siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin bir araya geldiği, aynı manevi atmosferi paylaştığı bir aydır. Bunun da kıymetini bilmemiz lazım. Bizi biz yapan, bir arada tutan en önemli hadiselerden biri ramazandır. Ramazanın bereketli olmasını, rahmetinin mağfiretinin hepimize ulaşmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı

SURİYEDEKİ ZALİM YÖNETİM DEĞİŞMELİ

Suriye’deki “zalim rejimden” kaçarak Türkiye’ye sığınanların bir an önce ülkelerine, yurtlarına huzur içinde dönmelerini dileyen Yılmaz, Suriye’deki “zalim yönetimin” değişmesini temenni ederek, insanın yerinden yurdundan olmasının kolay olmadığını belirtti.

TÜRKİYE HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDA YER ALDI

Yılmaz, Türkiye’nin her zaman mazlumun yanında yer aldığını anımsatarak, “Türkiye Cumhuriyeti, çok şükür nerede ne yaşandıysa her zaman ev sahibi oldu. Balkanlardan gelen göçmenlere de Kafkaslara da Orta Doğu’ya da geçmişte bir çok hadisede kucak açtı. Bugün de ülkemizde çok sayıda kardeşimiz var. Biz bununla da iftihar ediyoruz. Çok şükür böyle bir ülkemiz var. Türkiye’nin kıymetini bilmek gerekiyor. Türkiye olmasaydı bu misafirperver millet, devlet olmasaydı bugün bu kardeşlerimiz çok daha sıkıntılı günler yaşayacaklardı’’ dedi. Bazı ülkelerin sığınmacılara yardım etmediğini söyleyen Yılmaz, Türkiye’den daha zengin ülkelerin bu konuda sadece konuştuklarının ifade etti.

DİYARBAKILILAR SURİYELİ SIĞINMACILARA MİSAFİRPERVERLİK GÖSTERİYOR

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakırlıların kentte yaşayan Suriyeli sığınmacılara misafirperverlik gösterdiğini vurgulayarak, şöyle dedi:

“Milletimizi de tebrik ediyoruz. Elbette insanlığın da bu konularda daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Türk, Kürt, Arap, Müslüman, gayrimüslim olabilir. Biz bu hadiselere insan gözüyle bakacağız. İhtiyaç içinde ve zulüm altında olan bütün insanlara el uzatacağız. Böyle bir ülkemiz, anlayışımız ve milletimiz olduğu için iftihar ediyoruz. İnşallah Türkiye daha da güçlensin çok daha fazla mazluma ve ihtiyaç sahibine el uzatsın diyoruz.”

BAKAN YILMAZ VATANDAŞ İLE bakan yılmaz bakan yılmaz1 IMG_0033 (1)

384 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..