Dolar : Alış : 3.9362 / Satış : 3.9433
Euro : Alış : 4.8335 / Satış : 4.8423
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14143 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Yılmaz: Türkiye eski günlere dönmeyecek

08 Ağustos 2015 - 874 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Bakan Yılmaz: Türkiye eski günlere dönmeyecek

Sait BAYRAM

AK Parti Sur İlçe Başkanığının Danışma toplantısı düzenlendi. Bir düğün Salonunda düzenlenen toplantıya,  Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz,  İl Başkanı Muhammed Akar, İlçe Başkanı Şafak Yontürk, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

AK PARTİ ÜLKENİN HUZURU İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAKTIR

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, toplantıda, son günlerde yaşanan terör olaylarına değindi. AK Parti’nin milletin emniyeti ve huzur için ne gerekiyorsa yapacağını belirten Yılmaz,”Bunda hiçbir tereddüt yok. Hiç kimsenin de bu konuda en küçük endişesi olmasın. Her türlü tedbiri alacağız. Halkımızın emniyeti ve güvenliği için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu bölgemizin huzuru için, kalkınması için, refahı için ne gerekiyorsa yapacağız ama diğer taraftan da elbette özgürlüklerden yana olmaya devam edeceğiz. Kazanımlarımızı koruyacağız” dedi. Demokratikleşme sürecinin devam edeceğini vurgulayan Yılmaz, Türkiye’nin her alanda kalkınmayı, ilerlemeyi ve gelişmeyi sürdüreceğini bildirdi.

TÜRKİYE ESKİ GÜNLERE DÖNMEYECEK

Türkiye’yi karıştırmak ve eski çatışmalı ortamına döndürmek isteyenlerin varlığına dikkati çeken Yılmaz, şöyle konuştu:

“Türkiye hiçbir zaman o eski günlere geri dönmeyecek. Birileri o eski günlere döndürmek için elinden gelen çabayı sarfediyor. Eski günlere dönmek isteyen, eski Türkiye’ye dönmek isteyen AK Parti değildir. Tam aksine bu terör faaliyetlerini yapanlardır, bu şiddeti ve silahı yeniden gündeme getirenlerdir. Eski Türkiye alışkanlıklarıdır bunlar. Eski Türkiye zihniyeti işte tam da budur. Oysa AK Parti, yeni Türkiye’den yanadır. AK Parti daha demokratik bir Türkiye’den yanadır. Ve Allah’ın izniyle gün gün bu hedeflerimize doğru da yürüyeceğiz. Bundan hiç endişeniz olmasın.”

TÜRKİYE ESKİ DEVLET ZİHNİYETİNİ BİR KENARA BIRAKTI

Türkiye’nin eski devlet zihniyetini bir tarafa bıraktığını, 90’lı yıllara dönmeyeceğini söyleyen Yılmaz, “Devlet, vatandaşının emniyetini sağlamak için ne gerekiyorsa yapar, yapıyor, yapmaya da devam edecek inşallah. Bunu yapmamızın sebebi de şudur; bu bölgemizde hiçkimseden haraç alınmasın. Bu bölgemizde seçilmiş bazı insanları birileri gidip tehditle şantajla istifa ettirmeye çalışmasınlar. Bölgemizde yatırımların önüne geçilmesin, seyahat özgürlüğünün önüne geçilmesin, hizmetlerin önüne geçilmesin” diye konuştu.

SİLAHA YER YOK

Yılmaz, şunları kaydetti:

“Türkiye’de silaha yer yok. Demokratik bir siyaset içinde silaha yer yok. Bunu herkesin böylece anlaması lazım. İnşallah bu yaşadığımız süreçlerde en kısa sürede sonuçlanır. Silahların, kavganın olmadığı bir ortamda, ölümlerin değil hayatın konuşulduğu bir ortamda hepimiz siyaset yaparız. Yakmanın değil, inşanın konuşulduğu bir ortamda siyaset yaparız. Biz hayattan yanayız, biz inşa etmekten yanayız. Ölümden yıkımdan yana değiliz, yakmaktan yıkmaktan yana değiliz ve böylede devam edeceğiz.”

HUZURUN OLMADIĞI YERDE KALKINMA OLMAZ

Huzurun ve emniyetin olmadığı bir yerde insanoğlunun özgürlüklerini tam anlamıyla yaşayamayacağını, kalkınma, gelişme, yatırım ve istihdam sağlanamayacağına işaret eden Yılmaz,”Ambulansların kurşunlandığı, yolların kesildiği, şantiyelere saldırılar, yollara mayınlar konulan bir ortamda malesef arzu ettiğimiz ölçüde insanımıza gençlerimize yeni iş imkanları oluşturmamız mümkün olmaz. Bunu yapanlar aslında bu topluma büyük zarar veriyorlar. Büyük insani ve ekonomik kayıplar oluşturuyorlar. Buna karşı da hangi partiye oy vermiş olursa olsun hangi siyasi görüşten olursa olsun herkesin net bir tavır sergilemesi lazım” ifadelerini kullandı.

ÇAĞRIDA BULUNDU

Yılmaz, el ele verip kenetlenerek silaha, şiddete ve teröre “dur” denilmesi çağrısında bulundu. Yılmaz, AK Parti’nin erdemli siyasetine devam ederek hiçbir ayak oyununa girmediğini ifade etti. “Biz, birilerinden 18 milletvekili eksiğimiz var. Gidelim onunla bununla ayak oyunları yapalım, o eski Türkiye’nin siyaset alışkanlıklarına geri dönelim demedik. Hiçbir ayak oyununa girmeden, ilkeli, erdemli siyasi tavırla yolumuza devam ediyoruz” diyen Yılmaz, TBMM Başkanlığı seçimlerinde de bu tavırla hareket ettiklerini anlattı.

Yılmaz, şöyle devam etti:”Yine meclis başkanlığı seçiminde de aynı şekilde çok ilkeli bir tavır sergiledik. Ayak oyunlarına girmedik, başka bir takım yollara sapmadık. Ve Cenabı Allah’ın da yardımıyla çok şükür AK Partili bir kardeşimiz, İsmet Yılmaz bakanımız meclis başkanı seçildi. Gayet de güzel bir netice çıktı ortaya. Geçmişte bloklardan bahsedenler ortada bir blok olmadığını da göstermiş oldular. Meclis başkanlığı seçiminde bunu çok net bir şekilde görmüş olduk. AK Parti’ye karşı seçim süreci içinde belli bir hizaya gelmiş gibi görünenlerin aslında normalleşme dönemlerinde hiçte böyle bir noktada olmadıklarını hep birlikte görmüş olduk.”  Yılmaz, koalisyon çalışmalarına ilişkin de “Başbakanımız görev almış durumda ve hükümeti kurma çalışmalarına devam ediyor. Bizlerde bu görüşmeleri çok ciddi bir şekilde, çok hazırlıklı bir şekilde gerçekleştirdik” yorumunda bulundu. Yılmaz, AK Parti’nin koalisyon çalışmalarında tüm partilere kapısını açık tuttuğunu, kırmızı çizgiler koymadığını anımsattı.

DİYARBAKIR İNSANININ YAPISI, DEĞERLERİ, ZİHNİYETİ AK PARTİ İLE BİREBİR ÖRTÜŞÜYOR

Diyarbakır’ın ve insan yapısının AK Parti ile bire bir uyuştuğunu dile getiren Yılmaz,”Ben şuna yürekten inanıyorum. Diyarbakır’ın tarihi, medeniyeti, AK Parti ile birebir uygundur. Diyarbakır insanının yapısı, değerleri, zihniyeti AK Parti ile birebir örtüşüyor. Eğer bir insanımız AK Parti’ye gelmemişse sorun onda değildir, sorun bizdedir. Biz demek ki yeterince anlatamamışız, biz ulaşamamışız” şeklinde konuştu. Yılmaz, AK Parti’nin siyaseti kapalı kapılar ardında şekillendiren parti olmadığını, toplumla birlikte toplum için siyaset yapan parti olduğunu sözlerine ekledi. Sur İlçe Başkanı Şafak Yontürk ve AK Parti İl Başkanı Muhammet Akar da programda konuşma yaptı. Bakan Yılmaz, programın ardından salondan ayrıldı.

bakan bakan1 bakan2

441 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika