Dolar : Alış : 6.2287 / Satış : 6.2399
Euro : Alış : 7.3234 / Satış : 7.3366
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbakan Yardımcısı Işık, Valiliği ziyaret etti

24 Eylül 2017 - 759 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Başbakan Yardımcısı Işık, Valiliği ziyaret etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere kentte gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Diyarbakır Valiliği’ni ziyaret etti. Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı Işık, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Daha sonra Valilik makamına geçen Başbakan Yardımcısı Işık ve beraberindekiler, Vali Güzeloğlu ile bir süre görüştüler.

Ziyarette, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal,  Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, , Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre Bölge Jandarma Komutanı Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve üst düzey bürokratlar, Kurum Müdürleri, Şube Müdürleri ve bakanlık yetkilileri yer aldı.

Görüşmede basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Güzeloğlu, Bir önceki görev yerim Kocaeli’nde Sayın Bakan Fikri Işık ile üç yıla yakın görev yaptığını ifade ederek, “Kendileri ile birlik te çalışmanın kendisini insan sevgisi ve millete hizmet hedefinde ekibinin bir parçası olarak Kocaeli’mize insanımıza hizmet etmenin onurunu yaşadım çok güzel geçen bir üç yıldan sonra kadim şehir peygamberler şehri sahabeler şehri Diyarbakır’da da bugün kendisini ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Vali Güzeloğlu’ndan sonra bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Işık ise, Diyarbakır’ın Peygamberler, sahabeler ve evliyalar şehri olduğunu hatırlatarak, “Diyarbakır sadece ülkemizin önemli merkezlerinden biri değil aynı zamanda medeniyetimizin önemli merkezlerinden biri. Tarihin her döneminde çok ciddi merkez olmuş ve bu merkez olma hüviyetini de hiçbir zaman kaybetmemiş. İlim, kültür, edebiyat, sanat alanında Türkiye’nin gerçekten en önemli isimlerini yetiştirmeyi başarmış çok önemli bir merkezimiz. Bugün benim için ayrı bir özellikte biraz önce Vali Bey ifade etti. Valimiz yaklaşık 3 yıl Kocaeli’nde çok başarıyla görev yapan bir arkadaşımız. 3 yıllık süreç içerisinde Kocaeli’nde iz bırakan Valilerimizden oldu; gerek çalışkanlığıyla, gerekse de halkla olan çok yakın temasıyla gönüllere dokunan yapısıyla, Kocaeli’nin aslında gönlünü kazanmış bir arkadaşımız” dedi

Yapılan açıklamalardan sonra Başbakan Yardımcısı Işık ve Vali Güzeloğlu’nun karşılıklı hediye takdiminin ardından beraberindekilerle valilikten ayrıldı.

754 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..