Dolar : Alış : 4.0668 / Satış : 4.0742
Euro : Alış : 4.9503 / Satış : 4.9592
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14233 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bedirhanoğlu: “Eylemleri doğru bulmuyoruz”

11 Ağustos 2016 - 1.047 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Bedirhanoğlu: “Eylemleri doğru bulmuyoruz”

kınama kınama (1)

Diyarbakır’da bir araya gelen oda başkanları, son dönemlerde artan terör olaylarını düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla kınadı. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, Ticaret Borsası Başkan Vekili Şehmus Ayhan, Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal, Doğu Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, GÜNTİAD Başkanı İhsan Ogurlu, GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal, DOSİAD Başkanı Aziz Özkılıç ve DOGÜNKAD Başkanı Nevin İl ve çok sayıda işadamı, DESOB Hizmet binası önünde basın açıklamasında bulundu

ÜLKE VE BÖLGE ZOR DÖNEMLER YAŞIYOR

Ortak açıklamayı okuyan DOGÜNSİFED Başkanı Bedirhanoğlu, Hem bölgenin hem ülkenin zor dönemler yaşadığına işaret ederek, 7 Haziran sonrası başlayan çatışmalarla birlikte, toplumun yüksek umut bağladığı çözüm sürecinin akamete uğradığını ve çatışmaların yoğunluklu bir şekilde toplumun hayatına tekrar girdiğini söyledi.

ÇATIŞMALARI KABUL ETMİYORUZ

Ardından hendekler, barikatlar, operasyonlar ve çatışmaların bölgeyi her anlamda derinden sarstığını ifade eden Bedirhanoğlu, “Bizler çatışmaları bir bütün olarak kabul etmez iken bu çatışmaların sivil yerleşim alanlarına yayılmasını asla kabul edilemez buluyoruz. Tüm bunların arkasından 15 Temmuz gecesinde ülke olarak tarihin en kanlı bir darbe girişimine tanıklık ettik. Ancak halkımız, medyamız, siyaset kurumlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve bir bütün olarak toplumumuzun geneli ortak bir tutum olarak darbeyi püskürttü. Darbeden hemen sonra bölgede başlayan eylemleri doğru bulmadığımızı ve bu eylemlerin kamuoyu vicdanını ciddi bir şekilde yaraladığının da bilinmesini istiyoruz.

“SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Dün Diyarbakır ve Kızıltepe’de yaşanan bombalı eylemleri şiddetle kınadığımızı belirtiyor bu tarz eylemlere bir an evvel son verilmesini bekliyoruz. Bizler buradaki sivil toplum örgütleri olarak artık şiddet istemiyoruz. Sorunlarımızı anlatmada şiddetin yöntem olarak kullanılmasına karşı olduğumuzun da özellikle herkesin bilmesini istiyoruz. İnsan hayatına kasteden bu tarz eylemlerin toplumu çok ciddi bir şekilde sarstığını ve derinden yaraladığının da altını çizmek isteriz. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

“BAŞBAKANDAN RANDEVU TALEP ETTİK”

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bedirhanoğlu, yaşadıkları sorunları Başbakan ile görüşmek için randevu talep ettiklerine değinerek, “Darbeden önce başbakandan bir randevu talebimiz vardı, cazibe meseli ve yaşadığımız sıkıntıları, sorunları karşı karşıya görüşmek için randevu talebimiz vardı. Ancak darbe ve darbe arkasında yaşadığımız sıkıntılar nedeni ile bu randevular gerçekleşmedi. Sanırım önümüzdeki dönemlerde bizim randevu talebimiz masada, bu randevu talebimiz gerçekleşirse özellikle bölgede yaşanan son olayları ve bir önceki isteklerimizi tekrar talep etme fırsatı buluruz inşallah” şeklinde konuştu.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr)

981 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika