Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bozan: “Çatışmaların halklara faydası yoktur”

18 Mayıs 2016 - 526 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Bozan: “Çatışmaların halklara faydası yoktur”

Jpeg

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı ve GİK üyesi Fesih Bozan, gündemi değerlendirdi. Son aylarda ülkenin hiç bir yerinde can ve mal emniyetinin kalmadığına işaret eden Bozan, “Ne zaman nerede bir bombanın patlayacağı kaç kişinin öleceği meçhul hale gelmiştir. Son olarak, Diyarbakır’ın Sur ilçesi Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyonun infilak etmesi sonucu Hayatını kayb eden 16 vatandaşımıza Allahtan rahmet acılı ailelerine başsağlığı yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerken, bu katliamı yapanları şiddetle kınıyoruz” dedi.

ÇATIŞMALARIN İKİ HALKA DA FAYDASI YOKTUR

Bozan, Çatışmaların ne Kürt halkına ne Türk halkına bir faydasının olmadığını belirterek, “Türk halkının insani haklarını talep edeceğimiz gibi, Kürt halkının da insani olan haklarını barışçı ve ikna yoluyla elbette isteyeceğiz. Fakat Kürt halkını öldürerek, evini başına yıkarak, sakat bırakarak veya bunlara sebep olacak eylemler yaparak bunu isteme iddiasında bulunmanın hiç bir mantığı olamaz. Bölgemizde akan kan ve göz yaşının durması için, Pkk’nın bombalama, intihar eylemleri gibi eylemlerine son vermesi, şehirlerden çekilmesi çağrısında bulunuyoruz. Sorunun çözümünü barışçıl yollarla yapılmasını istiyoruz. Artık, Kürt ve Türk annelerinin ağlamasını istemiyoruz. Kürt halkına zarar vererek, Kürt halkının hak talebinde bulunulamaz. Türk olsun Kürt olsun bir insanı öldürmenin tüm insanları öldürmek kadar günah olduğunu hatırlatıyoruz. Biz Saadet Partisi olarak, akan kan ve göz yaşının durması, birlik ve beraberliğimizin devamı açısında her zaman üzerimize düşen katkıyı sunmaya hazırız” dedi.

FİİLİ OLARAK BAŞKANLIK SİSTEMİNDEYİZ

Türkiye’nin yönetim olarak her ne kadar kağıt üzerinde ‘Parlamenter Sistem’ olsa da, fiilli olarak ‘Başkanlık Sistemine’ geçtiğini ifade eden Bozan, “Bunun en bariz örneği, Başbakanın Görevden alınmasıdır. Başbakandan Muhtara kadar görevlendirmelerin “Milletin İradesi” ile değil de tek kişinin karar vermesi, gelecek için bizleri endişelendirmektedir. Bir kişinin alacağı kararlar, ülkeyi büyük sorunlarla karşı karşıya bırakabilecektir. Türkiye’nin iç ve dış politikada yaşadığı sıkıntıların temelinde tek adam politikasının etkili olduğuna inanıyoruz.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI DEĞİLİZ AMA!

Saadet Partisi olarak, prensipte “Başkanlık Sistemine” karşı değiliz, ama İktidarın nasıl bir “Başkanlık Sistemi” istendiğini net ve açık değildir. Despotizme götürecek bir “Başkanlık Sisteminin” ülkeye zarar vereceğini hatırlatıyoruz” dedi.

DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI OLAYLARI DEVAM ETTİRİR

SP İl Başkanı Bozan, Dokunmazlıkların bu haliyle görüşülmesinin ve kaldırılması durumunda bölgedeki kaos, şiddet ve terör olaylarının sürmesi ve devam etmesinde katkı sağlayacağına işaret ederek, “Saadet Partisi Olarak: asli görevi millete hizmet olan, Milletvekillerinin suç işleme hürriyetlerinin olmadığını söylüyoruz. Suçu işleyen kim olursa olsun yargılanabilmelidir. Ak Partinin bugüne kadar dosyaları sümen altı yapması ve bu şekliyle meclise getirmesi samimi değildir, işlemiş olduğu suça muhalefeti ortak etmektir” şeklinde konuştu. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

343 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika