Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir18°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bozan: “Ülke dışarıda ve içerde zor dönem geçiriyor”

06 Haziran 2016 - 692 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Bozan: “Ülke dışarıda ve içerde zor dönem geçiriyor”

Jpeg

Saadet Partisi (SP) GİK Üyesi ve Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, gündemi değerlendirdi. Ramazan ayının Ülke ve İslam Coğrafyasında akmakta olan kan ve gözyaşının durmasına vesile olmasını dileyen Bozan, bütün vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti.

1,5 MİLYON İNSAN OLAYLARDAN ETKİLENDİ

Ülkenin, içerde ve dışarıda çok zor bir dönemden geçtiğine işaret eden Bozan, “Komşularla “sıfır problem” diye çıktığımız yolda, yanlış dış politika yüzünden bütün komşularla düşman hale geldik. Güya en büyük dostlarımız! ABD ve Avrupa Ülkeleri bize karşı ihanet içinde. Birinci Dünya savaşında yanında savaşa girdiğimiz Almanya bile bizi soykırım yapmakla suçluyor. İçerde de; Geçen hafta hükümetin yaptığı açıklamaya göre, Terörle mücadele operasyonlarının yapıldığı sadece 5 ilçede yıkılan bina sayısı 6 bin 321. Başka bir ifade ile 11 bin daire. Oysa TBMM tarafından hazırlanan bir rapora göre, 90’lı yıllarda, terör yüzünden boşaltılan köy sayısı 905, mezra sayısı ise 2 bin 523 idi. 30 yıllık süreçte terör yüzünden göç etmek zorunda kalan insan sayısı 386 bin iken sadece son 9 ayda terör olaylarından etkilenen insan sayısı 1,5 milyonun üzerine çıkmıştır. Ayrıca, son 9 ayda, Güvenlik Görevlileri, Sivil vatandaşlar ve Örgüt mensupları olarak 8 Bine yakın ölü ve yaralı olmuştur. 9 ayda yıkılan bina sayısı ile terörden etkilenen insan sayısı, 30 yılın toplamından daha fazla” dedi.

“HER YERDE BARIŞ DİYORUZ”

Bozan, “Barış olmadan üretim olmaz, üretim olmadan kalkınma olmaz, kalkınma olmadan güçlü Türkiye olamaz” diyerek, şöyle konuştu: “Güç ve kuvvet olmadan da Uluslararası alanında itibar ve saygınlık olmaz. Bu yüzden; Sokakta, mahallede, şehirde ve ülkede her yerde barış diyoruz. Ama her yerden önce de, Meclis’te barış! Barış bekliyoruz. Barışı sağlamak, Hükümetin en başta gelen görevidir. Kavganın, çatışmanın, düşmanlığın kazananı olmaz. Ak Parti iktidarı Maalesef dostlarıyla-düşmanlarını bir türlü ayıramıyor. Hatta daha vahimi; dostlarını düşman, düşmanlarını ise dost görüyor. Bu yüzden ikide bir kandırılıyor. İç ve Dış politikada kandırılıyor, Balyoz ve Ergenekon’da kandırılıyor. Paralel Yapı ve Çözüm sürecinde kandırılıyor. Libya ve Suriye’de kandırılıyor. Biz de Sorumluluk gereği, hep ikaz ediyor ve diyoruz ki; ABD’den Türkiye’ye dost olmaz. Müttefik ve stratejik ortak olmaz. İstedikleri 72 şartı değil, 172 şartı yerine getirseniz bile Avrupa’dan Türkiye’ye dost olmaz. NATO vetosunu kaldırsanız dahi, İsrail’den Türkiye’ye dost olmaz”

415 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika