Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Bulunamayan fail AKP Hükümeti’dir’

08 Aralık 2015 - 398 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»‘Bulunamayan fail AKP Hükümeti’dir’

Amed Halkın Hukuk Bürosu, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin katledilmesi ve faillerin ortaya çıkarılmamasına dair yazılı açıklama yaptı. Baro Başkanı Tahir Elçi’nin katledilmesinin üzerinden yaklaşık iki haftanın geçtiği hatırlatılan açıklamada, “Biliyoruz ki katilleri bulunmayacak, cezalandırılmayacak. Çünkü Tahir Elçi’yi katleden AKP’dir. AKP kendi kendini cezalandırmayacaktır. Hükümetin, AKP’nin açıklamaları timsah gözyaşları dökmekten başka bir şey değildir. Halklarımıza, yakın dönemde de özellikle Kürt halkımıza saldırılarını arttıran AKP’dir. 35 günlük bebekten 70 yaşındaki dedelere kadar Kürt Halkımızı katleden AKP’dir” denildi.  Açıklamada, AKP’nin Kürt halkına savaş ilan ettiği de ileri sürülerek, Kürt halkının direnen tüm dinamiklerinin yok edilmek istendiği iddia edildi.

“AKP HALKI KATLETMEYİ SAHİPLENMİŞTİR”

AKP’nin tüm katliamları en üst seviyede sahiplendiği ileri sürülen metinde “Suruç, Diyarbakır, Ankara katliamları bizzat Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından sahiplenilmektedir. Suudi Arabistan Kralı öldüğünde 3 günlük yas ilan edip, cenaze töreni için Arabistan’a koşan AKP’dir. Suruç’ta, Ankara’da halkımız katledildikten sonra adeta görmezden gelen de yine AKP’dir. Başbakan Davutoğlu’nun ‘Zalimlerin arkasında durmaya devam edeceğiz’, ‘Biz IŞİD’le 360 dereceyiz…’ açıklamaları dil sürçmesi, dalgınlık değildir. Nitekim bir yalanlama da yapılmamıştır. AKP halkı katletmeyi en üst seviyede ve açıkça sahiplenmiştir” ifadelerine yer verildi.

“SUÇLU SUÇÜSTÜ YAKALANMIŞTIR”

Hukuk Bürosu açıklamasında Kürt halkını Beyaz Toros’larla tehdit edenin AKP olduğu ve aynı tehditlerin Elçi’ye de yapıldığı da belirtildi. Elçi’nin, “PKK terör örgütü değildir” açıklamasıyla başlayan sürece değinilerek şunlar kaydedildi:

“Tahir Elçi katledildikten sonra da AKP’nin yalanları devam etmiştir. Daha hiçbir şey belli değilken, tespit edilmiş bir husus yokken PKK sorumlu ilan edilmiştir. AKP baştan aşağıya ağız birliği etmişçesine PKK vurdu demektedir. AKP bu kadar kesin nasıl konuşmaktadır? Çünkü suçlu suçüstü yakalanmıştır. Suçlu AKP’dir. AKP Halka açtığı savaşı tırmandırmaktadır. Sokağa çıkma yasakları nerede ise hayatımızın bir parçası olmuştur. Halk bir anda evine kapatılmakta, evinin penceresine, bahçesine, kapısının önüne çıkan katledilmektedir. Ölen her polis ve asker tek tek anılırken halkın adı bile geçmemektedir. AKP’nin gözünde halkımızın ölümü istatistik bir rakam olmaktan öteye geçmemektedir. Dönemin Başbakanı olan Erdoğan’ın’ kadın da olsa, çocukta olsa gereken yapılacaktır’ talimatı polis tarafından aynen yerine getirilmektedir. Kürt Halkımız her gün katledilmektedir.”

“BU KATLİAM AYDINLATILMAYACAK”

Yine “Tahir Elçi, AKP tarafından katledilmiştir. Bu katliam aydınlatılmayacak, halka yönelik tehdidin delili olarak kullanılacaktır” ifadelerinin yer aldığı açıklamada, hem tarih, hem de Kürt halkının direnme kültürünün bu tehdidi boşa çıkaracağı ve Kürt halkının saldırılara karşı direneceği vurgulandı.

tahir-elçi-otopsi-raporu

287 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika