Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama

23 Eylül 2016 - 1.329 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama

büyüksehir belediyesi logo

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, iki gündür bazı basın yayın organlarında AKP Milletvekilli Mehdi Eker’e yönelik suikast girişimiyle ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni, yol yapım çalışanlarını ve Eş Başkan Gültan Kışanak’ı suçlayan, hedef gösteren haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, iki gündür bazı basın yayın organlarında yer alan iddialara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, AKP Milletvekili Mehdi Eker’e yönelik suikast girişimi net bir ifadeyle kınanarak, çalışanların ve hizmetlerin hiçbir şekilde bu olayla alakası olmadığının altını çizildi. Açıklamada, herkesin unuttuğu bir gerçek hatırlatılarak, Büyükşehir Belediyesi’nin kamu kurumu, çalışanlarının da kamu görevlisi olduğunun altı çizildi. Açıklamada şöyle denildi: “Herkesin unuttuğu bir gerçeği hatırlatmak istiyoruz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bir kamu kurumudur, çalışanları da kamu görevlisidir, yaptığı çalışmalar da kamu hizmetidir. 15 bin kilometrekarelik alanda, 17 ilçe, 1042 mahallede çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Yol yapım hizmetlerini de ilgili belediye mevzuatı doğrultusunda yürütmektedir. Büyükşehir Belediyesi, 2016 Yılı Çalışma Programı’nda, kırsal ilçelerin mahalle ve grup mahalle yollarında 1250 km asfalt, sathi kaplama, stabilize yol ve kilitli parke taşı çalışması yapmayı hedeflemiştir. Bu doğrultuda 17 ilçenin kırsal mahalle yollarında yürütülen yol yapım çalışmalarının yüzde 85’i tamamlanmıştır. Yani bu sene şimdiye kadar, yaklaşık bin km köy yolunda çalışma yürütülmüştür. Bismil ilçemize bağlı köy yollarında da 120 km yol çalışması yapılmıştır.

‘HABERLER GERÇEK DIŞI VE HEDEF GÖSTERME AMAÇLI’

Ne yazık ki bu önemli kamusal hizmetler kriminalize edilmek istenmekte, belediyemiz iş yapamaz hale getirilmek istenmektedir. İki gündür bazı basın yayın organlarında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Eş Başkanımız Gültan Kışanak ve belediye çalışanlarımızı hedef gösteren, gerçek dışı haberler yer almaktadır. Hepinizin de bildiği gibi bayram günü AKP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehdi Eker’e yönelik bir suikast girişimi gündeme gelmiştir.

‘SERBEST BIRAKILDILAR’

Üç gün önce ise, hiçbir şüphe emaresi bulunmadığı halde iki meclis üyemiz ile belediyenin Bismil’deki yol çalışmalarını yürüten 11 kişi gözaltına alınmış, tamamı suçsuz bulunarak serbest bırakılmıştır.

‘ÇALIŞANLARIMIZIN VE HİZMETLERİMİZİN BU OLAYLA ALAKASI YOK’

Çalışanlarımızın, belediyemizin ve hizmetlerimizin hiçbir şekilde bu olayla alakası olmadığının altını çiziyor, kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Bu suikast girişimini net bir ifade ile kınıyor,  olayın ciddiyetle soruşturulmasını ve gerçeğin ortaya çıkartılmasını istiyoruz. Kamusal hizmet yürüten Belediyemizi, çalışanlarımızı ve eş başkanımızı hedef gösteren bu haberlere son verilmesi gerektiğinin altını çiziyoruz. “

1236 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika