Büyükşehir Meclisi kapılarını halka açtı

Büyükşehir Belediyesi, Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Belediye Web TV üzerinden canlı yayınlayarak, meclisin kapılarını tüm Diyarbakır halkına açtı.

Haber MERKEZİ

Meclisin kente ilişkin gündemini ve tartışmalarını halka ulaştırmak amacıyla Büyükşehir Belediye Meclisi toplantılarını canlı olarak yayınlama kararı alan Belediyemiz, bugün saat 14.00’dan itibaren Meclis Toplantısı’nı www.diyarbakir.bel.tr Belediye Web TV’den canlı olarak yayınladı. Uygulamayı, teknik anlamda bir sorun çıkmaması halinde ağustos ayında yapılacak bütçe görüşmelerinde de, daha sonra da periyodik olarak sürdürecek olan Belediyemizin meclis toplantısı oturumu, Eş Başkanlar Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’nın meclisi selamlamasıyla başladı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’ne, ilk gündem maddesi olan UNESCO’ya ilişkin bilgi veren İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Murat Alökmen, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınma süreci hakkında meclisi bilgilendirdi. Ardından Meclis üyelerine, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’ne ilişkin hazırlatılan 10 dakikalık tanıtım filmi izletildi, Almanya’nın Bonn kentinde yapılan UNESCO 39. Dünya Miras Komitesi Toplantısı’nda Eş Başkan Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’nın yaptığı konuşma dinletildi.

KIŞANAK VE ANLI: KENTTEKİ TÜM TARİHİ YAPILAR İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Meclis toplantısında kısa bir konuşma yapan Eş Başkan Kışanak ile Fırat Anlı, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmesinin tarihi bir karar olduğunu belirttiler. Diyarbakır’ın tarihi ve kadim bir kent olduğunu, sadece Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri değil, kentteki tüm tarihi yapılar için birlikte çalışacaklarını ifade eden Eş Başkanlar, Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde girmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Canlı yayın, UNESCO gündemli oturumun ardından sona erdi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

346 Total Views 1 Views Today
admin

admin

Haber Diyarbakır, Son dakika Diyarbakır haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑