Dolar : Alış : 4.7908 / Satış : 4.7994
Euro : Alış : 5.5680 / Satış : 5.5780
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cegerxwin’da ’15 Temmuz ve Yeni Anayasa’ Konferansı

21 Şubat 2017 - 987 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Cegerxwin’da ’15 Temmuz ve Yeni Anayasa’ Konferansı


uşak escort
Anadolu Evet Platformu tarafından Kayapınar Belediyesi’ne ait Cegerxwin Kültür Merkezi’nde ‘15 Temmuz ve Yeni Anayasa’ konferansı düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen, “15 Temmuz gecesi o işgal girişimine bir koalisyon hükümetiyle yakalansaydık ne olurdu? Ülke batardı. Şu an bu topraklar işgal altındaydı.” dedi.

Geçtiğimiz hafta kuruluşunu ilan eden Anadolu Evet Platformu, Kayapınar Belediyesi’ne bağlı Cegerxwin Kültür Merkezi’nde ‘15 Temmuz ve Yeni Anayasa’ konferansı düzenlendi. Konferansa, Başbakan Danışmanı Mustafa Şen, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, ASKON İl Başkanı Av. Aydın Altaç, AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Av. Ahmet Akyıl, Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, Anadolu Evet Platformu üyeleri, Sağlık İl Müdürü Sait Avar, Basın İlan Kurumu Müdürü Ömer Serdar Çimen, TRT Kürdi Müdürü Hamit Yaz, Diyanet-Sen Şube Başkanı Ömer Evsen, Cihannüma Diyarbakır İl Temsilcisi Yılmaz Cebe, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve Sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Anadolu Evet Platformu Sözcüsü Ahmet Ay’ın, platformun çalışmaları hakkında yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin yer aldığı sinevizyon gösterimi sunuldu.

“15 TEMMUZ’DA MİLLET DARBECİLERİ YERİN DİBİNE GÖMDÜ”

Başbakan Baş Danışmanı Mustafa Şen, 15 Temmuz’da milletin darbecileri yerin dibine gömdüğünü söyledi. 15 Temmuz darbe girişimine karşı duran 16 yaşındaki gençlerin şehit olduğunu anımsatan Şen, şöyle konuştu: “15 Temmuz gecesi o işgal girişimine bir koalisyon hükümetiyle yakalansaydık ne olurdu? Ülke batardı. Şu an bu topraklar işgal altındaydı. 17-25 Aralık’a koalisyon hükümetiyle yakalansaydık ne olurdu? 27 Nisan 2007’de bir kısım gafil generaller halkın seçtiği meşru hükümete muhtıra verdi. O hükümet tek başına gelen bir hükümet değil de bir koalisyon hükümeti olsaydı ne olacaktı? Ertesi gün çıktı Hükümet Sözcüsü ‘Genelkurmay hükümete bağlı bir çalışan kurumdur. Başbakanın emrindedir.’ dedi. Koalisyon hükümeti olsaydı bu denilebilecek miydi? O yüzden meselenin özünü yakalamak gerekiyor.”

“HAYIR CEPHESİNİN SÖYLEDİĞİ SÖZLER 5-6 YALARDAN İBARETTİR”

“Hayır cephesinin” söylediği bütün sözlerin 5-6 yalandan ibaret olduğunu ifade eden Şen, şöyle dedi: “CHP milletvekillerine söyledim. Siz diyorsunuz ki ‘Biz başkanlık sistemini istemiyoruz’. Tamam istemeyin normaldir. Ama ne istediğinizi söyleyin. ‘Biz güçlendirilmiş parlementer sistemi istiyoruz.’ diyorlar. Nedir güçlendirilmiş parlementer sistem? Onu bir sayfa yazın ben Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza götüreceğim. Diyeceğim ki ‘Sayın Başbakanım muhalefetin de böyle bir teklifi var.’ İkisini birlikte oylayalım. 18 madde burada 18 madde de siz yazın koyalım milletin önüne, ikisini de oylasınlar. Bütün sistemi çarpıtma üzerine kurmuşlar.”

1.DÜNYA SAVAŞI DEVAM EDİYOR!

Şen, 1. Dünya Savaşı’nın devam ettiğini savunarak, “Hakikatte devam etmekte olan şey referandum süreci değil 1. Dünya Savaşıdır. Bu savaş devam etmektedir. Biz 1. Dünya Savaşını bitirmeye çalışıyoruz. 15 Temmuz gecesi 1. Dünya Savaşının cephelerinden biriydi. 17-25 Aralık ondan önceki bir cepheydi. Gezi bütün melanetiyle 1. Dünya Savaşının cephelerinden biriydi. 27 Nisan 2007 savaşın uzatma cephelerinden biriydi. Bunların hiçbirinin birbirinden farkı yok. Aynı kitabın içindeki satırlardır. Biz 16 Nisan’da ne yapıyoruz, neyi oylayacağız iyi bilelim. Bilelim ki biz birinci dünya savaşını bitirmeye çalışıyoruz”

973 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..