Dolar : Alış : 3.7967 / Satış : 3.8036
Euro : Alış : 4.6385 / Satış : 4.6469
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir5°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13882 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cizre için uluslararası sağlık örgütlerine çağrı

10 Eylül 2015 - 513 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Cizre için uluslararası sağlık örgütlerine çağrı

SES, Cizre’de halka sağlık hizmeti verilmediğini belirterek, ölümlerin önüne geçilmesi için uluslararası sağlık örgütlerine çağrıda bulundu. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Cizre’de halkın sağlık alma hakkının engellenmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

AK Parti’nin savaşta ısrar ettiğinin belirtildiği açıklamada, her türlü devlet yasağının uygulandığı Cizre’de her gün sivil ölümlerin yaşandığına Yaşanılan sivil katliamın kaygı verici olduğuna işaret edilen açıklamada, uluslararası sağlık örgütlerine acil çağrıda bulundu.

SES tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cizre’de yaşanan durum toplu ölümlere gebedir” denilen açıklamada, “Sağlık hizmetleri verilemiyor, halkın sağlık hizmetlerine ulaşımı engelleniyor. Yaralı vatandaşlarımız tedavi edilemediğinden ölümler artıyor. Onlarca diyaliz hastası tedavisini sürdüremediği için ölümle yüz yüze. Yaşam için temel ihtiyaç olan gıda ve temiz suya ulaşım yetersiz, bazı mahallelerde ve bölgelerde imkansız. Çevre kirliliği tehlike sınırına gelmiş durumda. Şu ana kadar yaşanan ölümlerde sokağa çıkma yasağı ve polis şiddeti nedeniyle defin işlemleri gerçekleşmediği için bu durum halk sağlığını çok ciddi tehdit etmektedir. Bu durum devam ettirilirse yaşanan sağlıksız ortam da ciddi halk sağlığı sorunları yaratacaktır. Başta çocuklar olmak üzere çok sayıda ölümlerin yaşanmasına neden olabilir.”

Cizre-8-Eylül-2015

342 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika