Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Demirtaş, acil Brüksel’e gidiyor!!!

05 Ağustos 2015 - 512 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Demirtaş, acil Brüksel’e gidiyor!!!

Selahattin Demirtaş Ankara’da gazetecilerle yapacağı toplantıyı iptal etti, acil olarak Brüksel’e gitmeye karar verdi. HDP lideri, Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar’la görüşecek.

Çözüm Süreci kapsamında uygulanan “Çatışmazlık” halinin ortadan kalmasının ardından sıklıkla “PKK silahlı eylemlerini sona erdirsin, askeri operasyonlara da son verilsin” çağrısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş “Acil” olarak Brüksel’e gitmeye karar verdi.

PROGRAMDAKİ ACİL DEĞİŞİKLİK

Hürriyet’ten Okan Konuralp’in haberine göre; HDP Eşgenel Başkanı Demirtaş, partinin diğer Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ ile birlikte bu sabah gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelecekti. Ancak sabah saatlerinde katılımcılara “Planladığımız kahvaltıyı, Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş’ın programındaki acil bir değişiklik nedeniyle maalesef yakın bir geleceğe ertelemek durumundayız” içerikli bir mesaj gönderildi.

KARTAL VE AYDAR’LA GÖRÜŞME

HDP Eşgenel Başkanı Demirtaş’ın Brüksel’de eski DEP Milletvekilleri, Kongra-Gel Eşbaşkanı Remzi Kartal ve KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zübeyir Aydar’ın da aralarında örgütün bazı üst düzey isimleriyle görüşeceği belirtiliyor.

KARTAL “PKK MASAYA DÖNMEYE HAZIR” MESAJI VERMİŞTİ

PKK örgütünün Avrupa’daki üst düzey yöneticilerinden Kongra-Gel Eşbaşkanı Remzi Kartal, “Siyasi olarak meselenin tartışılmasının önü açılırsa PKK silahı toptan gündemden çıkartmaya hazırdır. Hayır geri dönülmez bir noktada değiliz. Kürt sorununun tek çözüm yolu vardır, siyaset. Bu ne zaman olur bilmiyorum ama Kürt sorunu mutlak surette anayasal ve demokratik bir zeminde çözülecektir. Silahlar susacak ve tamamen devreden çıkacak. PKK’nın amacı savaşmak değil ki. Amacı siyasi çözümdür, barıştır, özgürlüktür. Barış istiyor, çözüm istiyor. Ne zaman ki masaya dönmenin imkânları yaratılır, PKK hazırdır. ” demişti.

REMZİ KARTAL KİMDİR ?

1991 yılında DEP milletvekili olarak Parlamento’ya giren Remzi Kartal bu partinin 1994 yılında kapatılmasının hemen ardından tutuklanmamak için yurtdışına kaçtı. Yurt dışındaki diğer DEP’lilerle “DEP ile Dayanışma Bürosu”nu kuran Kartal, 1995 yılında Sürgünde Kürdistan Parlamentosu’nun (PKDW) kuruluş çalışmalarında yer aldı. PKDW’nin Yürütme Kurulu’nda yer alan Kartal, 1999 yılında parlamentonun kendisini feshi ardından Kürdistan Ulusal Kongresi’nin (KNK) kuruluş çalışmalarında yer aldı.

demirtas-gazetecilerle-toplantiyi-iptal-etti-7571820_4641_m demirtas-gazetecilerle-toplantiyi-iptal-etti-7571820_x_9428_300

353 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika