Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14275 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Demirtaş: Seçimlerden daha başarılı çıkacağız

29 Eylül 2015 - 460 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Demirtaş: Seçimlerden daha başarılı çıkacağız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demritaş, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Sol Grubu’nun düzenlediği toplantıya katıldı. Demirtaş 1 Kasım seçimlerinden daha başarılı çıkacaklarını belirtti. Medya üzerindeki baskılara değinen Demirtaş,  partileriyle ilgili haber yapan bazı medya grupları ve mensupları hakkında ‘teröre yardım ve yataklık’ suçundan soruşturma açıldığını hatırlattı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Avrupa’dak temasları kapsamında Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Sol Grubu’nun düzenlediği toplantıda konuştu.

Seçim sürecinde medyanın kendini özgür ve rahat hissetmesine ihtiyaç olduğunu ifade eden Demirtaş, “Çünkü bizi televizyon programlarına çıkarmış olan bazı medya gruplarına ve kişilerine karşı terör örgütüne yardım ve yataklıktan dolayı soruşturmalar açıldı. Dolayısıyla basın mensupları şu anda bizimle ilgili haber yapma konusunda bile çok kaygılılar. Seçim döneminde eğer medya aracılığıyla topluma ulaşamazsak bu da seçimin adaletli olmasını engeller.” ifadelerini kullandı.

“Biz seçimlerde ülkemiz açısından bir demokrasi başarısı çıkarmaya çalışıyoruz. Yoksa biz kuru bir AKP veya Erdoğan karşıtlığı üzerinden siyaset yürütmüyoruz. Tabii ki Sayın Erdoğan ve AKP’nin de bütün bu gelişmeleri doğru anlayabilmesi için elbette ki eleştirilerimizi ağırlıklı olarak onlara yöneltiyoruz.” diyen Demirtaş, şöyle devam etti: “Parti olarak seçimlerden başarılı çıkmalıyız çünkü Türkiye’nin demokrasisi için bu gerekli. Yoksa biz sadece kendi partimizin çıkarlarını düşünerek hareket etmiyoruz. Bunun için seçimde gözlemcilerin olması mutlaka lazım. Seçim sürecinin, kampanyanın ve seçim günü oy verme işlemlerinin tamamının uluslararası toplum ve (Avrupa) Konsey(i) tarafından güçlü bir şekilde gözlenmesi ve denetim altına alınması lazım. 1 Kasım seçimlerinden daha başarılı çıkacaklarını belirten Demirtaş, Türkiye’nin bundan sonra koalisyonlarla yönetilmeye alışacağını ve bunun da Türkiye’nin önünü açacak bir fırsat sunacağını savundu. HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, bu süreçte sorumluluk almaya hazır olacaklarını dile getirdi.

selahattin-Demirtaş-strasbourg2

347 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..