Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Demokratik bir anayasaya ihtiyaç var

08 Kasım 2015 - 471 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Demokratik bir anayasaya ihtiyaç var

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)  Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Yeni Anayasa ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Akar, Yeni Anayasa’nın Türkiye’nin boynunun borcu olduğunu belirterek, mevcut anayasanın darbe ruhunu taşıdığını ve Türkiye’de özgürlükçü, demokratik, sivil bir Anayasaya ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Akar, şöyle dedi:

“Günümüz Türkiye’si artık geçmişte kalan vesayet Türkiye’si olmamalıdır. Mevcut anayasanın maddeleri çok değişti ama ruhu hala darbe ürünüdür. Türkiye’de özgürlükçü, demokratik, sivil ve bütün toplum kesimlerini bu ülkeye sahiplendirecek herkesi eşit ve özgür yurttaşlar olarak, bu ülkenin de devletin de sahibi benim noktasına getirecek bir Anayasaya ihtiyaç var. Anayasa değişikliğinin darbecilerin oluşturduğu sistemi yeniden Dizayn edeceğini ve Yapılacak yeni anayasa ile halkın sorunlarının çözüleceği bir anayasa olacak.” dedi. 1982 Anayasasının devleti önceleyen bir anayasa olduğunu ve kendilerinin düşündüğü anayasanın insanı merkeze alan bir anayasa olduğunu dile getiren Akar, İlk maddesi de insan ve Demokrasi ilgili olacaktır. 82 anayasası ‘bu millet ve bu ülke devletin ülkesi ve milletidir’ der. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bizim temel düşüncemiz, Bu devlet de ülke de milletindir düşüncesidir”

YENİ ANAYASA İNSAN HAYATINDA Kİ KISITLAMALARI ORTADAN KALDIRMALI

Akar, yapılacak Yeni Anayasanın, insanın temel hak ve hürriyetini koruyan, İnsanların hayatında ki engelleri kaldıran, bir anayasa olmasının gerektiğini vurgulayarak, “Türkiye AK Parti’den önce bir grup azınlığın hükmettiği bir ülke konumundaydı. Birkaç generalin kendi keyfine göre hazırladığı 1982 Anayasası’nın miladı dolmuştur. Eski darbeli günlerine dönmemek için, bu ülkeye artık yeni Anayasa şarttır”  Artık Türkiye Cumhuriyeti millete mal olmuştur. Yapılacak sivil demokratik Anayasa 78 milyon vatandaşın huzuru ve güvenini teminat altına alacak Anayasa olacaktır” bu konuda İnşallah diliyor ve umuyoruz ki bütün Partilerin mutabakatı ile birlikte bir sonuca varılsın” şeklinde konuştu.

Akar

320 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika