Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14156 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DİSİAD: “Planın başarıya ulaşmaması hayati önem arz etti”

20 Temmuz 2016 - 1.000 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»DİSİAD: “Planın başarıya ulaşmaması hayati önem arz etti”

disiad

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nce, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen Darbe girişimi ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.  15 Temmuz günü Demokratik rejime karşı darbe planın ve çalışmalarının başarıya ulaşmamasının, Ülke ve demokrasi açısından son derece hayati bir önem arz ettiğine değinilen açıklamada, “Ülke genelinde askeri darbe planlarının boşa çıkması için verilen demokratik mücadele Türkiye demokrasisi adına bir dönüm noktası olmuştur. Halkın iradesini temsil eden TBMM ve seçilmiş olan hükümetin askeri darbe yolu ile sistem dışına çıkarılma isteği Kurumumuz tarafından kabul edilemezdir. Bu uğurda mücadele verirken yaşamlarını yitiren tüm yurttaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlılığı dileriz” dedi.

SİYASİ PARTİLERİN TEK VÜCUT OLMASI KIYMETLİ VE ÜMİT VERİCİ

Açıklamada, 18 Temmuz günü Sn Başbakan tarafından yapılan ve mecliste bulunan bütün siyasi partilerin tek vücut olarak bu mekanizmanın karşısında oldukları vurgusunun tekrarı ülke demokrasisi adına kıymetli ve ümit verici olduğu ifade edilerek, “Bu anlamda bölgemizde yaşanılan olayların bu birleşme ışığında Siyasal mekanizmanın akli selim bir şekilde bir araya gelmeleri için vesile olabileceği umudunu taşımaktayız. Ülkenin geleceği ve demokrasi adına,  yaşamsal farklılıkların saygınlığını en yüksek tonda seslendirilmesi ve ortaya konması gerekmektedir. Bu oluşacak birliktelik demokratik isleyiş içinde tüm ülke halklarının hakkı ve yarınlarını geleceğe daha güvenli kılmasının yoludur. Bu menfur olay ile yaşadıklarımızın bize göstermiş olduğu,  farklılıklarımızın aslında bu ülkenin zenginliği ve teminatı olduğu gerçeğidir. Bu zor zamanda bu farklılıkların ortaya koymuş oldukları ortak irade ve ortak tavırdan dolayı memnuniyet duyduğumuzu kamuoyu önünde belirtmek isteriz” denildi.

TÜM KESİMLERİN TARİHİ SORUMLULUKLARI VARDIR

Açıklamada, şöyle denildi:

“Tüm bu yaşananlardan sonra ekonomik ve siyasal anlamda çok güçlü çıkabileceğimiz ortamı sağlamak ve korumak tüm kesimlerin tarihi sorumlulukları ve görevleri olduğu kaçınılmazdır. Kurumumuz sivil toplum kuruluşu anlayışı ile sorumluluklarının farkında lığı,  demokrasiye olan inancımız ile, rejime gölge düşüren tüm kesimleri kınadığımızı, Türkiye halklarının huzur ve güvenliği için caba sarf eden tüm kurumlara saygılarımızı ve minnettarlığımızı ifade etmek isteriz”

(Sait BAYRAM’ın Haberi)

823 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika