Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyarbakır İş Camiası: Halkımızla dayanışma içerisinde olacağız

20 Temmuz 2015 - 430 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Diyarbakır İş Camiası: Halkımızla dayanışma içerisinde olacağız

Suruç’taki katliamı kınayan Diyarbakır’ın önde gelen işveren örgütleri saldırının Kürtlere ve kazanımlarına karşı yapıldığını belirterek, “Diyarbakır iş camiası olarak bu katliamın takipçisi olacak ve halkımızla dayanışma içinde olacağız” mesajı verdi.

Sait BAYRAM

Diyarbakır’da bulunan işveren örgütlerinden oluşan İş Konseyi Bileşenleri, Suruç’ta gerçekleşen saldırıyı kınayan bir açıklama yayınlayarak, saldırının Kürtlere ve kazanımlarına yapıldığına dikkat çekti. Açıklamada, saldırının Kürt halkı tarafından unutulmayacağı belirtilerek, “Bu hain ve kalleşçe saldırıyı nefretle kınıyor, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Tüm halkımızın başı sağ olsun. Bu saldırıyı yapanlar bilmelidirler ki Kürt toplumunun mücadele azmini asla kıramayacak, daha da ortaklaştırarak güçlendirecektir” denildi.

5 HAZİRAN SALDIRISI HATIRLATILDI

5 Haziran’da HDP’nin seçim mitingine yönelik yapılan saldırıyla birlikte benzer saldırıların da olabileceğinin öngörülmesi ve tedbirlerin alınması gerektiği belirtilen açıklamada, “Bu barbarca yapılan ve katliama dönüşen saldırıyı yapanların ve varsa destekçilerinin hemen açığa çıkartılması, hükümetin bundan sonraki asli görevidir. Adli ve idari makamları, bu insanlıktan nasibini almamış saldırganları, hemen bulmaya çağırıyoruz. Biz aşağıda imzası olan iş camiasının sivil toplum örgütleri olarak; Kürt toplumunu ortak tavır almaya ve ortak hareket etmeye çağırıyoruz.

‘HALKIMIZLA DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ’

Uluslararası topluma da saldırılar karşısında destek çağrısı yapılan açıklamada, “Diyarbakır iş camiası olarak bu katliamın takipçisi olacak ve halkımızla dayanışma içinde olacağız” ifadelerine yer verildi.  İş Konseyi Bileşenleri şu kurumlardan oluşuyor: “Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, DESOB, DOGÜNSİFED, GÜNSİAD, DİSİAD, DİKAD, DOGÜNKAD, DOSİAD, Tes-Der, DMD, GÜNTİAD, OSGİAD, MÜSİAD, GÜNGİAD, TÜMSİAD, DİGİKAD”

Şanlıurfa'da Patlama! 25'in Üzerinde Ölü ve 100'e Yakın Yaralı Var

279 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika