Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eker: “Hepsi aynı prizden elektrik alıyor”

12 Eylül 2016 - 935 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Eker: “Hepsi aynı prizden elektrik alıyor”

ebubekir-bal eker

galip vali-aksoy

protokol1 protokol2

Bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Diyarbakır’da bir katliam planını güvenlik kuvvetlerinin çabası sonucu önceden tespit ettiklerini vurgulayarak, “Bunların menşei, Felsefesi ve zihniyeti aynı. Bunların fişleri birbirine bağlı hep aynı prizden elektrik alıyor. Sadece isimleri farklı” diye konuştu.

İl Valiliği’nce Geleneksel hale getirilen bayramlaşma töreni düzenlendi. Karayolları Sosyal Tesislerinde düzenlenen bayramlaşma törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, AK Parti eski Milletvekili Oya Eronat, AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Sur Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Bilal Özkan, Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, SİDER Başkanı Şükran Yılmaz, DİKAD Başkanı Rehyan Aktar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve askeri erkân katıldı.

VALİ AKSOY: DARGINLIKLARI ORTADAN KALDIRMALIYIZ

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, Bayram günlerinde dostlukları geliştirmek, yaymak ve dargınlıkları ortadan kaldırılması temennisinde bulunarak, “Hepinizin kurban bayramını kutluyorum. Bayramınız mübarek olsun. Diyarbakır’da bayramı huzur içerisinde geçirme adına güvenlik birimlerimiz görevlerinin başında, vazifelerini yerine getiriyor. Temennimiz sadece bayram günü değil, bundan sonraki süreç içerisinde de bütün Türkiye’nin huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmesidir. Bayramlar dostlukların pekiştiği, dargınların sona erdiği günlerdir. Ve bu günleri bu yönüyle değerlendirmek ve dostlukları geliştirmek, yaymak ve dargınlıkları ortadan kaldırmalıyız. Bu anlamda bayramları bu yönüyle de ortaya koyarak, yeni süreçte birbirimizi daha iyi anlayan ve kucaklayan bir anlayışı içerisinde bu günleri değerlendirmeliyiz. Bu davete icabet edip buraya gelen başta sayın Bakanımız ve Vekillerimiz olmak üzere bütün katılımcılara, sivil toplum kuruluş temsilcilerine, muhtarlarımıza, kamu görevlilerimize teşekkür ediyorum. Tüm halkımızın da bayramını yürekten kutluyorum” dedi.

ENSARİOĞLU: “HUZURUMUZA VE BARIŞIMIZA KAST EDENLER VAR”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Bayramın huzur, barış içerisinde geçmesini dileyerek, “Ama maalesef huzurumuza, barışımıza kast edenler var. Milletimize kast edenler var. Bugün artık çok açık bir şekilde görüyoruz ki, eylemlerin türlerine de bakarsanız, kim olursa eylemlerin türleri aynıdır. Sivil, resmi, çocuk, kadın, yaşlı demeden hedef gözetmeden artık bombalar şehir içinde patlıyor. İnsanlar katlediliyor. Baktığınız zaman IŞİD’in de PKK’nin de yaptığı da bütün eylemler, birbirinin aynısı hedef olarak aynısı o zaman aynı hedefe, aynı amaca hizmet ediyorlar. Ve çok şükür vatandaş bunlara artık prim vermiyor. Hiçbir şekilde toplumsal desteğini tamamen kaybetmiş vaziyette. Halk huzur ve barış istiyor. Bu huzur ve barışın temini için de bizler sonuna kadar elimizden geleni yapacağız. Halkımızın hizmetinde olacağız. Bu huzur ve barışın temini için canımız pahasına mücadele edeceğiz. Rabbim nice huzurlu bayramlar nasip etsin.

BAL: “BAYRAM BÖLGEYE HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal da, katılımcıların ve Diyarbakır halkının Kurban bayramını kutlayarak, bayramın bölgeye huzur ve barış getirmesi dileğinde bulundu.

EKER: “TERÖR ÖRGÜTLERİ BUGÜNLERİ KANA BULAMAK İSTİYORLAR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ise, Terör örgütlerinin özellikle bugünleri kana bulamak istediklerine değinerek, “Masum insanların kanını akıtmayı haram kılındığını biliyoruz. Ama özellikle bayramlarda sadece insan değil, en küçük bir canlının bile bitkinin bile öldürülmesini linç edilmesinin haram kılındığı günlerde dinimizin bu önemli değerlerinin bize hatırlatıldığı ve bir kısmın kardeşimizin, milyonlarca Müslüman’ın bunun pratiğini yaptığı günlerde Müslüman kanını akıtma planı yapmak barbarca, vahşice her türlü değerlerin dışındaki bir davranış türüdür. Ve maalesef biz bu davranış biçimiyle yakın tarihlerde çok daha sık karşılaşıyoruz” diye konuştu.

HEPSİNİN MENŞEİ VE KAYNAĞI AYNI

Bayramlarda, sevinç günlerinde, düğünlerde bombalarla yürekleri kanatmak isteyen vahşi terör örgütleri ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Eker, “Ve bunların menşei aynı. Felsefesi, zihniyeti aynı. Bunların fişleri birbirine bağlı hep aynı prizden elektrik alıyor. Sadece isimleri farklı. Bazı ismi PKK oluyor, bazen DAİŞ oluyor, bazen FETÖ oluyor. Ama hepsinin kaynağı, felsefesi, düşüncesi, pratiği, uygulaması aynı. Hepsi Müslüman adı altında, Müslümanların huzurunu baltalamaya dönük, hepsi masum insanların hayatına kastederek” dedi.

“KATLİAM PLANINI TESPİT ETTİK”

Eker, Diyarbakır’da bir katliam planını güvenlik kuvvetlerinin çabası sonucu önceden tespit ettiklerini vurgulayarak, “Az önce Van’da terör saldırısı, patlama haberini aldık. İnşallah bir can kaybı yoktur, henüz bir detay almadık ama büyük bir patlama olduğu, AK Parti İl Başkanlığı ile valilik arasındaki bir bölgede patlama olduğunu öğrendik. Eskiden bir sebeple bir şekilde kalabalıklar toplayabiliyorlardı, şimdi bütün çabalarına, gayretlerine rağmen halk hiçbir şekilde onların yanında durmuyor. Çünkü halk huzur, barış, kardeşlik istiyor. Onlar akıttıkları kanda boğulacaklar. PKK kendi gibi düşünmeyen Kürtlere bile hayat hakkı tanımıyor. Kendi gibi düşünmeyen Kürtlere bile kendi çizgisinde değil diye onları cezalandırıyor kendi yöntemlerince vahşice. PKK’ya ve onun vahşi unsurlarına, DAEŞ’e, FETÖ’ye, onların eylemlerine karşı durduğumuzu, duracağımızı yüksek sesle ifade etmek ve onlara Türkçe de, Kürtçe de ‘Edi bese’ artık yeter dememiz lazım” şeklinde konuştu. Bu arada, Sur Belediyesi’ne dün kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Bilal Özkan da, Bakan Eker ve Vali Aksoy ile son durumu görüştü.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr)

901 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika