Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Güneş: Suruç’taki saldırıyı kınıyorum

20 Temmuz 2015 - 510 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Güneş: Suruç’taki saldırıyı kınıyorum

Sait BAYRAM

Mahalli İdareler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Ahmed Mikdat Güneş, Kobane’ye geçmek üzere Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen SGDF üyesi gençlere yönelik bombalı saldırıyı yaptığı açıklama ile kınayan Suruç’taki saldırının kaos çıkarma ve çözüm sürecine darbe vurmanın amaçlandığını dile getirdi.

“GÜN BİR OLMA VE BERABER OLMA GÜNÜDÜR”

Ülkede kaos çıkarma, çözüm sürecine darbe vurma, demokrasi ve kardeşliğin hedef alındığı saldırı karşısında birlik ve beraberliği arttırılması ve oynanan oyunların boşa çıkarılması gerektiğini belirten Güneş, şöyle dedi:

“Gün provokasyonları boşa çıkarma günüdür, gün bir olma ve beraber olma günüdür, gün oyunları bozma günüdür. Umuyorum failler biran önce yakalanıp, yargı mercileri önünde hesap vereceklerdir. Yani sağduyu ve basiret karşısında canilerin oyunları da boşa çıkacaktır. Orta doğuda bölgesel güç ve dengeler cebir, şiddet ve tehdit ile değiştirilmektedir.Yüzyıllardır tarihsel bağ içinde yaşayan halklar, etnik ve mezhepsel temellere göre de ayrıştırılıp, zayıflatılıp birbirine düşmanlaştırma yani böl, parçala ve rahat rahat yönet politikaları güdülmektedir. Başta ABD ve İsrail’in bu politikalarını gerçekleştirmek için kullandıkları en etkili güç insanlık adına mücadele edilmesi gerektiği görünümü verdikleri vahşet örgütü İŞİD’dir.

“İŞİD’İ YILAN GİBİ ORTAYA SALDILAR”

Bakınız IŞİD’in saldırılarında kullandığı ağır silahlar, tanklar ve obüs denen toplar ABD ve İngiltere menşeilidir. Suriye ve Irak askerlerinin tek bir kurşun dahi atmadan, bilirek onlara bırakıp kaçtıkları silahlardır. Ardından merkez bankalarında adeta kendilerine teslim edilen milyarlarca dolar paralar. Başını ABD’nin çektiği uluslararası koalisyonun hedefi IŞİD’i bitirmek değil, zaten IŞİD’i bir yılan gibi ortalığa salanlar da onlardır. Şu anda da mücadele ediyor görüntüsü ile kendilerini kurtarıcı gibi gösterme postuna bürünmüşlerdir.Bunun senatörlerle gizli görüşme görüntüleri ve Wikiliks belgeleri de ortaya çıktı. Sadece eylem ve amaçları zaman zaman başına buyruk hareket eden ve kontrolden çıkan IŞİD’i kontrol altına almaktır. Nasıl olsa ölen de Müslüman, öldüren de Müslüman. İşid’in bırakın İsrail’e bir taş atma, bir kurşun atma,bir söz söylediği dahi duyulmamıştır..Bakın ortadoğuda İsrail terörü karşısında tehlike olabilecek büyük devletler birer birer parçalandı.İsrail en az beşyüz yıllık bir hayat öpücüğü almıştır bu kaos ortamıyla.Mısır ,Irak,Suriye ve oyunlar Türkiye üzerine kaydı. Her şeyden önemlisi, Batı’nın taşeron örgütü IŞİD’in temel hedefi, 21.yüzyıla ve Ortadoğu’ya damgasını vuracak, bu coğrafyanın ve medeniyetin dünya sahnesine çıkaracağı, Osmanlı’dan sonra tarihteki ilk Müslüman bir süper güç olma potansiyeline sahip “Kürt-Türk ittifakını engellemek”tir.

“ACI TÜM TÜRKİYE’NİN ORTAK ACISIDIR”

Daha önce de dikkatleri çekmiştik, örgüt silah bırakmasın diye seçim arifesinde kargaşa yaratmak amacıyla provokasyonlar olabilir. Bu saldırı tüm Türkiye’ye ve çözüm sürecine yapılmış bir saldırıdır. Bölgemizde özellikle çözüm sürecine destek verenlerin en büyük kaygısı ve korkusu” çözüm süreci şimdiki gibi ne zaman sonuç alıcı ve ciddi bir seviye geldiğinde meydana gelecek provokasyonlarla kesilmesi ve nihayete erdirilmesi korkusudur. Ancak herkes rahat olsun, bu memleket çok zor günler gördü, çok acılar çekti, ancak hepsinin ardından güzel günler geldi ve yine gelecektir. Bu saldırılar bizleri çözümden alıkoyamaz kesinlikle Acı tüm Türkiye’nin ortak acısıdır”

11759577_10207101292712027_1013651492_n

390 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..