Dolar : Alış : 4.7207 / Satış : 4.7292
Euro : Alış : 5.5240 / Satış : 5.5339
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir31°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Halep’e duyarlılık çağrısı!

01 Ağustos 2016 - 507 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Halep’e duyarlılık çağrısı!

Halep'e duyarlılık cagrısı (2) Halep'e duyarlılık cagrısı (1)

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi’nde bir araya gelen İslami STK temsilcileri, 15 Temmuz ile gündemden düşen Halep kuşatması ve katliamlara dikkat çekti. Açıklamada, Halep’e ses çıkarılmaması takdirde sıranın başkentlere geleceği vurgulandı.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi’nde bir araya gelen Diyarbakır İslami sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Halep kentinde Esed rejimi ile Rusya’nın kuşatması ardından yaşanan katliamlara tepki gösterdi, duyarlılık çağrısı yaptı.

VİCDANLARI SIZLATIYOR

Diyarbakır İslami STK’ları İcra Kurulu Üyesi Süleyman Nazlıcan, yaptığı açıklamada, İslam coğrafyasında her gün yeni bir kaos, kargaşa, iç savaş zemini oluşturmaya kendini programlamış emperyalizmin Batı ve Doğu bloğu, Suriye’de mazlum, masum Müslüman kanı akıtmaya devam ettiğini ifade ederek, “Yaklaşık 6 yıldır devam eden saldırı ve bombardımanlarda yüz binlerce kadın, erkek, yaşlı, genç ve çocuk acımasızca ve barbarca katlediliyor. Suriye’den gelen son görüntüler, insanlığın belki de en ücra köşesine hapsedilmiş ‘vicdanı’ kahreder şekilde sızlatıyor” dedi.

“BUGÜN HALEP, YARIN İSE ANKARA, TAHRAN, RİYAD KUŞATILACAKTIR”

Aylardan bu yanadır devam eden Halep kuşatmasında bir taraftan Rusya, diğer taraftan Esed rejiminin katliamlarına devam ettiğine işaret eden Nazlıcan, “Muhasara altında tutulan Halep bir taraftan bombalarla dövülürken, diğer taraftan da Müslüman halk açlıkla yüz yüze bırakılıyor. Esed’in varil bombalı katliamlarına ilaveten, Rusya’nın da misket bombalarıyla Halep’te savaş suçu işleniyor. Suriye’deki zulmün son bulmasının, ABD ve Rusya’nın kurduğu masalarda oturmak olmadığını herkes bilmelidir. Suriye’nin kan gölüne dönmesinde etkin rol oynayan bu zalimlerle değil; çevremizde olan, beraberce yaşadığımız, aynı dinin müntesibi Müslümanlar olarak beraber hareket etmeliyiz. İslam ümmetinin geleceği, maslahatı tüm ulusal ve grupsal çıkarların üzerindedir. Bu gerçekler görülmediği için bugün Halep kuşatıldı. Yarın ise Ankara, Tahran, Riyad kuşatılacaktır” diye konuştu. (www.haberdiyarbakir.gen.tr)

499 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika