Dolar : Alış : 4.4652 / Satış : 4.4732
Euro : Alış : 5.2674 / Satış : 5.2769
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir32°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HDP’de eğitmenler eğitiliyor

07 Mayıs 2016 - 436 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»HDP’de eğitmenler eğitiliyor

HDP - Haber (2) HDP - Haber (3)

HDP, örgütlenmesinin yapı taşlarını döşemek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar arasında, uzun süredir planlaması yapılan eğitim programı öne çıkıyor. Kapsamlı eğitim programlarının ilk aşamasında, bugün Ankara’daki genel merkezimizde başlayan eğitmenler eğitimi yer alıyor. Yurdun dört bir yanından gelen 60 eğitmenin katıldığı ve Eş Genel Başkan Yardımcımız Günay Kubilay ile Eğitimden Sorumlu MYK Üyesi Gülsen Ülker sorumluluğunda yürütülen eğitim çalışması, yurt dışı programları nedeniyle Almanya’da bulunan Eş Genel Başkanlarımız Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın video mesajlarıyla start aldı.

EŞBAŞKANLARDAN VİDEOLU MESAJ

Video mesajlarda Eş Genel Başkanlarımız, eğitmen adaylarına şu mesajları iletti: Figen Yüksekdağ: Zorlu, karanlık günlerde parlayan meşale var; HDP’nin, yeni yaşamın meşalesi. Zulmün, saldırının karanlığında elimizdeki bilginin ışığını arttırmalıyız. Bilgiyi kuşanmak, öğrenmek ve öğretmek hepimizin görevi. Bu görevi yerine getirecek tüm arkadaşlara selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum. İnadına yeni yaşamın ışığı ve bilgisi! Selahattin Demirtaş: Bu eğitimlerle partimizin önemli bir eksiği tamamlanmış olacak. HDP’yi kadro düzeyinde genişletmenin tek yolu eğitimdir. Eğitimle partiyi büyütecek olan sizlere güveniyor, başarılar diliyorum’’

Eğitim programında HDP’nin temel amaç ve hedefleri, ilkeleri ile doğaya, emeğe, kadın özgürlüğüne, gençlik alanına, yerinden yönetim ve özerklik modellerine dair politika önerileri gibi konular yer alıyor.  Programa ilişkin bilgi veren Eğitimden Sorumlu MYK Üyesi Gülsen Ülker şunları söyledi: “Partimizde daha önce de eğitim çalışmaları yapılıyordu. Ancak ilk defa hem içerik, hem de tüm iller için planlanması yönüyle bu denli geniş kapsamlı bir eğitim çalışması yapılıyor.  HDP çok bilinen ama aslında yeni bir parti. Eğitimin temelini “HDP’li olmak” üzerinden kurduk. Hatırlanacağı gibi, seçim döneminde HDP ve yeni yaşamı anlatan eğitim çalışmaları yapıldı. Şimdiki çalışmayı da, o dönemde atılan adımları pekiştiren, güçlendiren bir çalışma olarak da düşünebiliriz.  Buradaki eğitim aşamasını tamamlayan arkadaşlarımız illere dağılacak. İllerdeki eğitimlerde kadın eğitmenlerimiz, bir tam gün karma gruba cinsiyet eşitliği eğitimi verecek. Erkekler hem bu alandaki güncel tartışmaları duyacak, hem de toplumsal cinsiyete ilişkin kavramları tartışacak.”

HDP Genel Merkezinde yarın da devam edecek eğitim çalışmasını tamamlayan eğitmenler, il örgütlerine dağılarak üçer gün sürecek il eğitimleri düzenleyecek.

 

 

359 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika