Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HDP’den Erdoğan, Davutoğlu’na suç duyurusu

31 Aralık 2015 - 643 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»HDP’den Erdoğan, Davutoğlu’na suç duyurusu

Eş genel başkanları hakkında soruşturma başlatılan, hükümete yakın yayın organlarında hemen her gün hedef gösterilen ve son olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bu ihanet şebekesinin hak ettikleri dersi milletimizden ve hukuktan alacaklarını umuyorum” diyerek yargıya mesaj gönderdiği HDP’den karşı atak geldi.

HALKI KİN VE TAHRİK ETMEYE TEŞVİK

HDP Hukuk Birimi, başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesinde, son iki haftada HDP ve liderlerine yönelik yapılan açıklamalar madde madde sıralanıp, bu isimlerin ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’, ‘siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi’, ‘inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin açıklanmasının engellenmesi’,‘ hakaret’ ve suç işlemeye tahrik suçlarını işledikleri öne sürülerek gereğinin yapılması istendi.

Suç duyurusunda Erdoğan, Davutoğlu ve diğer AKP’li isimlerin HDP’ye yönelik ifadeleri de hatırlatıldı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Aralık 2015

“Malum eşbaşkan hafta sonu Rusya ziyareti sonrasında kulaklarına üflenen suflelerin de etkisiyle olsa gerek birtakım hezeyanlar ifade etmiştir. Bu eşbaşkanın yaptığı açık ve net olarak bir provokasyondur, ihanettir. Türkiye üzerinde operasyon yapmak, ameliyat yapmak isteyen herkes boyunun ölçüsünü almıştır ve bunlar da alacaktır. Terör örgütü ve onun kuklası olan siyasetçiler, bu noktada attıkları adımlarda bugüne kadar yaptığımız uyarılarla hep dikkatli olmalıdır derken, bunlar tam aksini şu ana kadar icra etmişlerdir. .. Ne örgüt ne de onun kuklası olanlar kendilerini bekleyen akıbetten kurtulamayacaklardır…..Ülkemizin birliğine, beraberliğine, huzuruna, kardeşliğine balta vuran bu ihanet şebekesinin hak ettikleri dersi, milletimizden ve hukuktan en kısa sürede alacağına inanıyorum.”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 25 Aralık 2015

“…. BMM üyesi olan HDP eş başkanının Rusya’da “Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi yanlıştı” demesi tam bir rezalet ve tam bir ihanettir. Moskova’da onlarla yan yana gelip Türkiye’yi eleştirmek sadece bu ülkeye ihanet değil insanlığa da ihanettir.”

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, 28 Aralık 2015

“…terör örgütünün cinayetlerini aklamaya çalışanların abesle iştigal ettikleri ortadadır. Türkiye karşıtlığını siyaset yapmak zannedenler başka ülkelerin piyonu oldukları ifade etmektedirler. Örgüt önüne gelene hizmet eden bir taşeron haline geldi…..Türkiye’yi bölmeye kimsenin gücü yetmez. Bunlar dağdan aldıkları talimatla siyaset yaptıklarını zannederler.”

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 27 Aralık 2015

“HDP yönetiminin ayrılıkçı, ırkçı, şiddet yanlısı bir dile savrulması, demokrasimize ve birliğimize karşı meydan okumadır.”

“PKK’nın 80’li yıllardaki ayrılıkçı tezlerini hortlatmak, bölücü bir dil kullanmak, şiddeti savunmak büyük bir yanılgıdır.Terörün avukatlığına soyunanlar şiddeti körüklüyorlar. Çözüm Süreci’ni sabote eden anlayış şimdi de demokratik siyaseti zehirliyor.Terörü şantaj olarak kullanarak siyaset yapmak demokrasiye hizmet etmez. Yüzde 10 oyu Kandil’e ciro edenler seçmenlerine ihanet ederler.”

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 25 Aralık 2015

“Özellikle vatan, millet, bayrak sevgisini tamamıyla kaybetmiş Demirtaş’ın tutumu ortada. Rusya ziyaretini biliyorsunuz. Aklına yeni mi geldi Demirtaş’ın, Rusya’ya gitmek. Sadece eş başkanları değil, HDP’nin tüm yapısına baktığımızda TBMM’de grubu bulanan bir siyasi partimiz ama HDP Başkanı Demirtaş, milletimize, Türkiye’ye ihanet etmiştir, kendisine oy veren vatandaşlarımıza ihanet etmiştir, etmeye de devam etmektedir.”

“Bazı medya gruplarına da mesaj göndermek istiyorum, o eline sazı alıp kanal kanal bazı medya organlarında parlatılmaya çalışılan Demirtaş işte bu. Şimdi yazın bakalım, acaba Demirtaş sazıyla mı gitti oraya? Lavrov’a, Putin’e saz çalmaya mı gitti, ne için gitti? Ama sesleri çıkmıyor. Onlar da o dönem ihanet halindeydiler. Umuyoruz ve diliyoruz ki onlar da akıllarını başlarına alırlar, ülkenin birliği, bütünlüğü için ne gerekiyorsa onu yaparlar.”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 29 Aralık 2015

“Maalesef sanki söylem itibarıyla da dağ kadrolarının ve onların şehirlerdeki uzantılarının söylemlerine teslim olmuş görünüyor. ….örgütün sözcülüğüne soyunan bir siyaset diline doğru geldiler.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 30 Aralık 2015

“…Eline paçavra tutuşturulan her ferdin okuduğunun bizim için hiçbir itibari yoktur. Karşımız da hangi ittifakın olduğunu da biliyoruz. Kimin ülkenin içerisine fitne sokmak istediğini biliyoruz. Buradan Rusya’ya gidip, Türkiye’nin bir milli meselesinde hemen kendi tarafını belli edecek kadar gaflet içerisinde olanların aklının da nereler de olduğunu biliyoruz. Bu topraklar böyle çok asalak çok gördü ve gereğini de yerine getirdi.”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 28 Aralık 2015

“Demirtaş, hür demokratik zeminde parlamentoda siyaset yerine kirli terör siyasetine sahip çıkmış, bölücülüğünü açıkça itiraf etmiştir. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, bölücü terör örgütüne, bütün hainlere ve onları kullanan ağababalarına rağmen korunmuştur, korunacaktır.”

“…… İhanettir bu açıklamalar. Bugüne kadar yok edemediği gibi bundan sonra da yok etmeyi başaramayacaktır. On yıllardır Türkiye’de, Türklerle Kürtleri karşı karşıya getirmek için uğraş veren bölücü terör örgütü buna muvaffak olamamıştır. Bundan sonra da olamayacaktır.”

demirtas-secim1

400 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..