Dolar : Alış : 4.7207 / Satış : 4.7292
Euro : Alış : 5.5240 / Satış : 5.5339
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir32°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14244 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İmret: ‘Bizi ancak halk görevden alabilir’

22 Kasım 2015 - 464 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»İmret: ‘Bizi ancak halk görevden alabilir’

Son aylarda yapılan operasyonlar sonucunda DBP’li bir çok belediye eşbaşkanı ya görevden uzaklaştırıldı ya da tutuklandı. DİHA’da yer alan habere göre, operasyonlar sonucunda İçişleri Bakanlığı’nın görevinden uzaklaştırdığı Cizre Belediyesi Eşbaşkanı Leyla İmret, “Görevden alınma kararını esas almıyoruz. Çünkü halk seçti ancak halk bizi görevden alabilir” diyerek, kararı alan Bakanlık hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

“HALKA YÖNELİK SALDIRIDIR”

Belediye eşbaşkanlarına yönelik operasyonların bölgeye yönelik devam eden savaş konsepti ile bağlantılı olduğunu ileri süren İmret, “Benimle birlikte halkın iradesi ve temsilcisi olan belediye eşbaşkanları görevden uzaklaştırıldı ve çoğu da tutuklandı. Siyasi soykırım operasyonları devam ederken tutuklanan ve görevden alınan siyasetçilerin sayısı da gittikçe artıyor. Siyasi soykırım operasyonları da halka yönelik saldırıdır. Tam anlamıyla halka ‘ne sizi ne iradenizi tanıyoruz’ mesajı veriliyor” dedi.

“KARARI ESAS ALMIYORUZ”

Görevden alınma kararının Cizre’de sokağa çıkma yasağı sırasında alındığını hatırlatan İmret, “Yani halka yönelik saldırılarda halkın iradesini kıramayanlar, seçilmişlerine yönelik operasyonlarla halkın iradesini kırmaya çalışıyorlar. Ancak halk bu kararı tanımıyor ve iradesine sahip çıkıyor. Zaten görevden alınma kararını esas almıyoruz. Çünkü halk seçti ancak halk bizi görevden alabilir” diye konuştu. Hukuksuz karara dair İçişleri Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını dile getiren İmret, tekrar görevine döneceğini vurgulayarak, “Çünkü söylediklerimin çarptırılması üzerine görevden alındım. Bütün eşbaşkanlarımız görevlerine dönecektir. Bu operasyonlar halkın özyönetim iradesine yöneliktir” ifadesinde bulundu.

“KADINLAR DEVRİME DEVAM EDECEK”

Dünya kadınlarının Kürt kadınlarını örnek aldığını ifade eden İmret, Kürt hareketinin eşbaşkanlık sistemi ile kadının iradesini öne çıkardığını söyledi. En iyi örneğin kadınlar öncülüğünde gerçekleştirilen Rojava devrimi olduğunu ifade eden İmret, şöyle devam etti:

“Kürt kadını mücadelesi ve iradesi ile her zaman ön plana çıktı. Kadın yerelde de eşbaşkanlık sistemi ile temsiliyet kazanarak topluma öncü oldu. Kadınlar bununla birlikte erkek egemen zihniyetini kırdı. Siyasi soykırım operasyonları da daha çok kadın eşbaşkanlara yönelik gerçekleştiriyor. Çünkü kadının mücadelesinden korkuyorlar. Bu da kadının ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Eğer bugün DAİŞ çeteleri kadınların iradesini kıramadıysa, başka güçlerde kıramayacaktır. Mücadeleye devam edeceğiz, kadınlar devrimi sürdürmeye devam edecektir.”

Cizre Belediye Eşbaşkanı İmret görevden alındı

318 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika