Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7151 / Satış : 4.7236
Euro : Alış : 5.4667 / Satış : 5.4765
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“İrademe dokunma!”

09 Mayıs 2016 - 539 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»“İrademe dokunma!”

irademe dokunma irademe dokunma1

HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına, HDP’nin en yüksek oranda oy aldığı kentlerinden başında gelen Diyarbakır’dan tepki geldi. “İrademe dokunma” eylemleri kapsamında HDP ve DBP’nin çağrısıyla bir araya gelen çok sayıda yurttaş adına açıklama yapan DBP İl Eşbaşkan Vekili Leyla Ayaz, “Saray darbesine karşı irademize sahip çıkacağız” dedi

Meclis alt komisyonunda AKP, MHP ve CHP oylarıyla geçirilen dokunulmazlıkların kaldırılması yasa tasarısına karşı HDK ve DTK’nin başlattığı “İrademe Dokunma” eylemleri kapsamında DBP ve HDP Diyarbakır il örgütlerinin çağrısıyla Koşuyolu Parkı’nda açıklama yapıldı.  Çok sayıda yurttaşın yanı sıra HDP milletvekilleri, SES, ilçe belediye eşbaşkanlarının da katıldığı eylemde sık sık, “Direne direne kazanacağız”, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları atıldı. 250’nin üzerinde kurumun imza attığı, “İrademe dokunma” deklarasyonuna Diyarbakır’dan destek olacaklarını vurgulayan DBP İl Eşbaşkan Vekili Leyla Ayaz, 7 Haziran’da halk iradesini tanımayanların, milletvekili dokunmazlıklarının kaldırılması sürecini hızlandırarak 1 Kasım iradesini tanımayacaklarını ortaya koyduğunun altını çizdi.

“İRADEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

“Saray darbesine karşı demokrasi mücadelesini yükselteceklerini ve iradelerine sahip çıkacaklarını vurgulayan” Ayaz, toplumun bir bütün olarak teslim alınmasına seyirci kalamayacaklarının altını çizdi. Ayaz, “Saray uzantılarının iradesizleştirilen parlamentoda vekillerimizin dokunmazlığını kaldırmasını kabul etmiyoruz. Anti demokratik uygulama ve yöntemlerle Kürt sivil toplum, siyasi kurum ve bireylerine yönelik baskı, sindirmelerini kabul etmiyoruz. Var gücümüzle haykırarak diyoruz ki ‘Saray darbesine karşı yaşasın demokrasi mücadelemiz’ diyeceğiz. Dokunmazlık tartışmalarının siyasi intikam ve cezalandırma aracı haline getirilmesini tehlikeli buluyoruz” ifadelerini kullandı. Ayaz, HDP milletvekillerinin dokunmazlıklarının kaldırılmasıyla, Kürtlerin demokratik yollarla hak arama umutlarının ortadan kaldırılacağı endişesi içinde olduklarını da sözlerine ekledi.

“DİKTATÖRLÜĞÜ KABUL ETMİYORUZ”

Basın açıklamasının ardından konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ise, Kürt halkının katliamlara karşı direndiğini ve iradesini ortaya koyduğunu söyledi. “Saray’daki diktatör”ün herkese müdahalede bulunduğunu ve kendi tabanına dahi güvenmeyerek Başbakan Davutoğlu’nu görevden aldığını savunan Yiğitalp, şimdi de HDP milletvekillerine saldırdığını ileri sürdü. Yiğitalp, “Legal siyaset Kürt sorununun çözümü için bir şanstır. Ama bugün legal siyaseti de bitirmek istiyorlar. Biz diktatörlüğü kabul etmiyoruz. Biz demokratik çözümden yanayız. 6 milyonun iradesine sahip çıkmak için sonuna kadar direneceğiz” dedi. Açıklama alkış ve “Direne direne kazanacağız” sloganıyla son buldu.

383 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika