Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu: “Kürsü dokunulmazlığı hariç!”

05 Ocak 2016 - 370 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Kılıçdaroğlu: “Kürsü dokunulmazlığı hariç!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’te partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında dokunulmazlık tartışmasında değinen Kılıçdaroğlu, kürsü dokunulmazlığı dığında dokunulmazlığın kaldırılması gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun özetle şunları söyledi:

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI

“Güneydoğu’da, Doğu’da ne oluyor?  Bulunduğunuz kenti düşünün 10 gün sokağa çıkma yasağı olsa, önce sen isyan edersin. Hangi yetki ile böyle bir karar veriyorsun. 2002’de iktidara geldiklerinde terör diye bir şey yoktu. Kendine bu soruyu soracaksın vatandaşım. Kim yönetiyor bu ülkeyi. Kabahat PKK’da diyecekler, bizi kandırdılar diyecekler. Kandırılan bir hükümetten bu ülkeye hayır gelmez. Bu sorunu çözmek istiyorsan adres İmralı değil, Meclis dedik. Sorunun çözümü TBMM’dedir.”

İDRİS BALUKEN’İN AÇIKLAMALARI

“Bu sorunu çözmek için samimi dürüst olacaksınız, gizli kişisel ajandanız olmayacak, millete hesabını veremeyeceğin vaatlerin altına girmeyeceksin. İdris Baluken açıklama yaptı, ‘bize özerklik sözü verdi’ diyor. Hükümet kanadından bir itiraz yok. Millete bilgi vereceksin. Madem toplumsal uzlaşma ile çözülecek bu sorun, vatandaşa bilgi vereceksin.”

‘7 HAZİRAN’DA PİM ÇEKİLDİ’

“7 Haziran’dan sonra pim çekildi. Bölge bir ateş yumağına dünüştü. Sen sorunu bile kendi çıkarın için kullanıyorsun, oradaki ölümleri bile kendi çıkarın için kullanıyorsun. Analara yalancı bir bahar yaşattılar. Analar ağlamayacak dediler, kimse itiraz etmedi. 7 ile bağlı 17 ilçede sokağa çıkma yasağı var. 1.3 milyon kişi sokağa çıkma yasağından etkileniyor. 200 bin kişi mülteci durumuna düştü. 151 sivil hayatını kaybetti. Bütün bunların sorumlusu kim? Bunların sorumlusu ülkeyi yönetenler. Kahvaltıda öldürülen Melek anneyi düşünün. O kadının ne suçu vardı? Kim sorumlusu bunun? Yazık değil mi bu ülkeye, o kadına, çocuklarına yazık değil mi? Size defalarca dedik, yanlış adrese gidiyorsunuz diye. Devleti yönetenler 3 gün sonrasının hesabını yapmak zorundalar. Elin oğlu 50 yıl sonrasının hesabını yapıyor. Şehirler silah deposuna dönüşmüş, biliyorsun. Zorla hendek kazdırıyorsun, sen biliyorsun. Prefabrik konut yaparsın, vatandaşları oraya alırsın, terörle mücadele edersin. Bunlarda akıl da yok. Bu sorunun çözümü için bize hangi görev düşüyorsa biz bunu yapmaya hazırız. Bize CHP engel oluyor diyorlardı, ne zaman engel olduk. Size akıl verdik, yol gösterdik onu bile yapmadınız.”

TÜRGEV

“TÜRGEV’e bağış yapan bütün şirket ve kurumların listesini açıklayın. Bu kamu yararına ise milletten gizli ne var? AKP müzik kutusu gibidir, kim parayı atarsa onun müziğini çalar. Bana  yazı yazan TÜRGEV avukatı siz de gelin bize yardım yapın diyor. Size yardım eden ediyor, izin verdin ve biz de yoksullara öğrencilere yardım edelim.”

DAVUTOĞLU GÖRÜŞMESİ

“Davutoğlu randevu aldı, geldi. Kendilerini karşıladık. Anayasa konusunu görüştük. Başkanlıkla igili hiçbir ayrıntı vermedi. Neyi öneriyorlar şu ana kadar anlayabilmiş değilim. Kİmse unutmasın, CHP demokrasiden yanadır. Davutoğlu’na şunu sordum. Bu anayasada sizin görev yapmanızı engelleyen bir şey var mı? Yok dediler. Bugün basın hür mü diye sordum. İki gazeteci arkadaşımız haber yaptıkları için Silivri Cezaevi’nde. Sayın Davutoğlu’na Cumhurbaşkanı’nın yetkilerinin fazla olduğunu söyledim.”

DOKUNULMAZLIK

“Dokunulmazlıklar konusunda CHP’nin tavrı çok açık, çok net, kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlıklar kalksın.”

kemal-kılıçdaroğlu2

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Dokunulmazlıklar konusunda CHP’nin tavrı çok açık, çok net, kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlıklar kalksın” dedi.

249 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika