Dolar : Alış : 4.0668 / Satış : 4.0742
Euro : Alış : 4.9503 / Satış : 4.9592
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14233 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Kırmızı alarm!’

22 Mayıs 2016 - 847 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»‘Kırmızı alarm!’

Kırmızı alarm Kırmızı alarm (1)

Diyarbakır ve bölgede son dönemlerde artış gösteren bombalı araçla saldırılara karşı ‘kırmızı alarm’ verildi. Özellikle emniyet birimlerinde alınan olağanüstü güvenlik önlemleri nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşanmasına yol açıyor. Vatandaşlar, bugüne kadar görülmeyen bir güvenlik önlemine şahit olduklarını belirterek, Sur’da bile bu kadar güvenlik önlemi alındığını görmediklerini savundular.

Bombalı saldırılarla sarsılan Ankara’da alınmak istenen olağanüstü Güvenlik önlemleri adres değiştirdi. Yaklaşık 7 aydan bu yana yaşanan çatışmalar ve operasyonlar ile sokağa çıkma yasaklarından dolayı Sur ve Bağlar’da sağlık ocakları karakol alanına çevrilirken, son dönemlerde bombalı araçlarla yapılan saldırılar Diyarbakır’da yeni güvenlik tedbirlerin alınmasına itti.

DİYARBAKIR’DA GÜVENLİK ‘KIRMIZI ALARM’DA

Adeta güvenlikte ‘kırmızı alarm’ın verildiği Diyarbakır’da, başta Valilik olmak üzere Emniyet Müdürlüğü, Polis lojmanları, Polis merkezleri, Polis Okulu, Kriminal gibi stratejik öneme sahip kurumların çevresi ve önü demir bariyerler ile beton bloklarla kapatılmaya başlandı.

HEM BETON DUVAR HEM YOL KAPATILDI

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü istihbarına gelen ‘bombalı araçla saldırı’ ihbarları üzerine olası bir saldırıya karşı artan güvenlik tedbirleri zaman zaman yaşamı olumsuz etkileyebiliyor. Şanlıurfa yolu üzerindeki Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Alişan Emniyet Müdürlüğü’nün önüne duvar beton bırakılmasına rağmen caddenin trafiği kapatılması tepki gördü. Yolun trafiğe kapatılması nedeniyle araçlar, ya alt geçitten ya da Kayapınar Belediyesi önünden geçmek zorunda kalıyor. Yine Valilik binası ve Valilik konağı için alınan tedbirler için de yine ulaşımı aksatıyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ABARTILI MI?

Alınan bu tedbirlerin bombalı araç saldırılarına karşı alınmasının normal olduğunu ifade ederek, “Ancak, bazı yerlerde bu güvenlik tedbirlerinin abartılığı olduğunu söylersek sanırım abartmamış oluruz. Bugüne kadar görülmeyen bir güvenlik önlemine şahit oluyoruz. Sur’da bile bu kadar güvenlik önlemi alındığını görmedik” diye konuştular.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

441 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika