Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7151 / Satış : 4.7236
Euro : Alış : 5.4667 / Satış : 5.4765
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kırsaçlı: “Şiddeti Şiddetle değil, diyalogla çözebiliriz”

07 Eylül 2015 - 1.079 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Kırsaçlı: “Şiddeti Şiddetle değil, diyalogla çözebiliriz”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Mehmet Ali Kırsaçlı, Bölgede akan kanın, gözyaşının, olayların yaşanmamasını dilediklerini ifade ederek, “Eğer siyaset yapılacaksa şiddetle, kanla, ölümle, kin ile bu işin yapılmaması gerekiyor. İnsanlar uzlaşarak, diyalog ve muhabbetle bunları çözmesi gerekiyor. Biz şiddeti şiddetle çözemeyiz. Yani biz insanları anlayarak, duygudaşlık yaparak sorunları çözebiliriz” diye konuştu.

TEK PARTİLİ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VARDIR

Kırsaçlı, Türkiye’nin bu sıkıntılı sürecinde tek partili iktidara ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Koalisyon hükümetlerinden yapılan icraatlar fazla bir katkısı olmamıştır. Başarıya imza atamamış. Geçmişten aldığımız derslerle koalisyon hükümetlerin başarısızlıkları ortada. 74–75 yıllardan bakarsak nice hükümetler kuruldu. Ömürleri kısa oldu. Yani istikrarlı bir çalışmalar yapılamadı. Ve ülkemizde sürekli enflasyon sistemlerle; terörle mücadelede başarısız çalışmalar yapıldı. İnşallah bu süreç içerisinde 1 Kasım itibariyle AK Parti hükümeti olarak vatandaşın teveccühü ile vicdani kararı ile seçimlerde yine birinci parti olarak çıkacağına inancım tamdır. Tabi partimizin yanlışları, eksiklikleri, hataları olabilir ama bunları hep birlikte ortak payda da doğrunun yanında yer alarak, yanlışın karşısında durarak bunları çözümleme şansımız vardır. Bu noktada elimizden geleni esirgemeden halkımızın içinde olarak, halkımızın sorunlarını dinleyerek, yani acı ve tatlı gününde hep beraber birlikte bu kitlesel çalışmaları yaparak vatandaşlarımıza faydalı olmak arzusundayız. Cenabı hak yardımcımız olsun” dedi.

ŞİDDETİ ŞİDDETLE DEĞİL, DİYALOGLA ÇÖZEBİLİRİZ

Ülkenin istikrarı, sokakların ve insanların güvenliği, halkın ekonomik refah seviyesinin yükselmesinin herkesin derdi olduğunu vurgulayan Kırsaçlı, “Bunun için elimizden ne geliyorsa. Yani parmağımızı taşın altında koyma değil, bedenimizi bütün benliğimizi bu yükün altına bırakmaya devam edeceğiz. Kan, gözyaşının, terörün olmaması, yani eğer bir siyaset yapılacaksa şiddetle, kanla, ölümle, kin ile bu işin yapılmaması gerekiyor. İnsanlar uzlaşarak, diyalog ve muhabbetle bunları çözmesi gerekiyor. Bunlarda basit. Biz şiddeti şiddetle çözemeyiz. Yani biz insanları anlayarak, duygudaşlık yaparak sorunları çözebiliriz” diye konuştu.

“SİYASET AHDE VEFASIZ BİR KURUM”

Kırsaçlı, “Siyasetin ahde vefasız bir kurum olduğunu hepimiz biliyoruz” diyerek, şöyle konuştu:

“Biz aslen Diyarbakır’ın yerlisiyiz. Diyarbakır’da gerek ticaretimizde, gerek kamu görevimizde gerek aile yapımızdan dolayı tanınan bir aileye mensubuz. Bizim aileden kimse kolay kolay müdahil olmaz. Fakat Sayın Cumhurbaşkanı ve Partimizin Kurucu Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açtığı bu partinin Türkiye’nin önünü açacağına olan inancımdan dolayı ve Türkiye’de geçmişte darbe dönemlerinden, sıkıyönetimlerden Olağanüstü hallerden geçtiğimiz dönemlerde çektiğimiz sıkıntılardan dolayı, ekonomik sıkıntıları yaşadığımızdan dolayı bu partinin kuruluşuyla, Türkiye’nin önünü açacağına olan inancımdan dolayı bu partide yer aldım. Ve fiili olarak 2004 yılından itibaren hiç aralıksız partide hiç değişmeyen biri olarak görev yaptım. Mahalle temsilciliği ile başladım. Hiçbir makam ve mevkie itibar etmeden hizmet noktasında nerede hizmetim olacaksa o noktada göreve başladım. Mahalle temsilciliğinden İl yönetim kurulu yedek üyeliğini beraber yürüttüm. Ve ilk başkanı Nezir Koçlardan dışında tüm İl Başkanlığı yönetim kurulunda aktif olarak görev yaptım. 26 Eylül 2011 tarihinde merkez Kayapınar ilçe başkanlığında göreve başladım. Haziran 2014’e kadar yönetim seçimlerini yaptıktan sonra istifa ederek, görevi bıraktım. Ve yeniden seçim yapılması yönünde teşkilatımın önünü açtım.

HAYIRLI HİZMETLER İÇİN ADAY ADAYLIĞINA BAŞVURDUM

Daha sonra kurulan İl yönetiminde tekrar görev tevdi edildi. Ve Halkla İlişkiler Başkanı, Başkan yardımcısı olarak 25 Ocak 2015 tarihindeki Diyarbakır Kongresine kadar görevimi tamamladım. O tarih itibariyle de 25. dönem milletvekili aday adayı olarak seçimlere müracaatımı yaptım. Tabi listemiz malumunuz olduğu gibi genel merkez tarafından uygun olarak hazırlandı ve bu listenin dışında kaldım. Fakat liste dışında olup olmamızı dikkate almadık. Yine çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettirdik. Tabi şu aşamada 26. dönem milletvekili aday adayı olarak da 3 Eylül’de müracaatımı yaptım. İnşallah İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı hizmetlere imza atacağız”

(Sait BAYRAM)

Mehmet ali Kırsaçlı (1)

587 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika