Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kürdistanlı Hukukçular da saldırıyı kınadı

10 Ekim 2015 - 571 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Kürdistanlı Hukukçular da saldırıyı kınadı

Mezopotamya Hukukçular Derneği Diyarbakır Şubesi, Ankara’da meydana gelen ve 90’a yakın vatandaşın yaşamını yitirdiği patlamayı kınadı. Şube tarafından yapılan yazılı açıklamada,  Ankara’da Kürdistanlılara ve Türkiye’nin demokrasi güçlerine barış istemli bir yürüyüş esnasında savaş isteyen güçlerce katliam yapıldığı ifade edilerek, “Barış isteyenlere  dönük bombalı saldırı neticesinde onlarca yaşam son bulmuştur. Bu saldırıyı Kürdistanlı Hukukçular olarak kınıyoruz” denildi.

5 Haziran günü HDP mitingine ve 21 Temmuz günü Suruç’ta yapılan saldırıları açık bir şekilde aynı odaklarca yapıldığının anlaşıldığının altının çizildiği açıklamada, şöyle denildi:

“Katliama dönüşen bu saldırının altında hangi insanlık dışı güçlerinin imzası olduğuna bakılmaksızın şunun altını çizmek isteriz ki bize göre bu saldırıların ilk faili derin devlet güçleridir. Güvenlik zafiyeti olarak yorumlanmayacak derecede kasta dönüşen bir durum olduğu hususunda kamuoyunda haklı bir kaygı oluşmuştur. Saldırıyı gerçekleştirenlerin ilişki ağları içerisinde derin devlet aygıtın parmak izleri kendini göstermektedir. Soruşturma makamlarını bu tür olayların komplike yönünü perdelemeye dönük tek failli soruşturma yöntemlerinden vazgeçmeye çağırıyoruz. Ankara saldırısı ardındaki güçler ile devlet kurumları arasındaki yapının da deşifre edilmesi  gerekmektedir. Bu derin hesaplaşma içerisine girilmemesi halinde Türkiye ve Kürdistan halkları arasındaki ortak yaşam isteği derin yaralar alacaktır. Bu vesile ile bütün demokrasi ve barış güçlerine ve hayatını kaybedenlerin ailelere başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dilemekteyiz. Demokrasi şehitlerini saygıyla selamlıyoruz. Mücadeleleri mücadelemizdir”

mezopotamya-hukukcular-derneginden-guvenlik-paketine-tepki41fd5b0fa7718da49755

 

339 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika