Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Olağanüstü güvenlik ‘yaşamı’ etkiliyor…

05 Haziran 2016 - 2.905 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»Olağanüstü güvenlik ‘yaşamı’ etkiliyor…

güvenlik

Kentin giriş ve çıkışlarında ve bazı mahallelerde yıkılan sağlık ocakları yerine yapılan karakollar, kurulan arama noktaları yanı sıra trafiğin işlek olduğu caddeler ile devlete ait kurumların etrafı bariyer, barikat ve beton bloklarla çevrilmesi hayatı olumsuz yönden etkiliyor. Bombalı araçlar saldırılarına karşı alındığı belirtilen güvenlik tedbirlerinin ‘abartılı’ olduğunu ifade eden vatandaşlar, huzursuz olduklarını söylediler.

VALİ AKSOY: “GÜVENLİK TEDBİRLERİ DEVAM EDECEK”

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy da, Sur girişlerinde alınan güvenlik tedbirlerinin Sur’da yeniden olası hendek ve barikatların önüne geçilmesi için bir müddet daha devam edeceğini ifade ederek, Alınan tüm güvenlik tedbirlerinin boşuna alınmadığını, aldıkları istihbari bilgiler ışığında olası saldırıların önüne geçmek için tedbirlerin devam edeceğini söyledi.

Sur’daki sokağa çıkma yasağının bazı mahallelerde bitmesine rağmen Sur dışındaki yerlerde alınan olağanüstü ‘güvenlik tedbirleri’ huzursuzluk yaratmaya başladı. Kentin giriş ve çıkışlarında ve Sur ile Bağlar İlçesi’ndeki aile sağlık merkezleri, Yetiştirme Yurdu ve çocuk Merkezlerinin yıkılıp yerine yapılan karakollar, kurulan arama noktaları yanı sıra trafiğin işlek olduğu caddeler ile devlete ait kurumların etrafı bariyer, barikat ve beton bloklarla çevrilmiş durumda. Karakol, valilik, kaymakamlıkların önünde geçen caddeler trafik ve sivil halka, Turgut Özal Bulvarı’ndaki İl Emniyet Müdürlüğü (DEM) binası çevresinde geçen tüm yollar araç ve yaya geçişine kapatıldı.

GÜVENLİK ABARTILI BULUNDU!

Kentteki bütün karakol ve merkezi idarenin memurlarına ait kurumların etrafı ile işlek caddeler, duble yolla beton bloklar ve barikatlar ile kapatılırken, bir çok yere kurulan arama noktaları ise halkı canından bezdirdi. Arama noktalarından geçen araçlar didik didik aranırken, trafikte de aksamalar yaşanıyor.

VALİLİK ÇEVRESİ BARİYERLERLE KAPALI

Valilik binası ve Valilik Konağı’na giden bütün yolların barikatlarla kapatılması adeta bir “askeri yasak bölge” manzarasını andırıyor. Yine çevresinde zırhlı araçların konuşlandırıldığı Diyarbakır Valiliğinin camları kurşungeçirmez cam takıldı.

YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Diyarbakır’da uygulanan ‘güvenlik’ tedbirleri, yaşamı olumsuz etkiliyor. Trafikte saatlerce bekletilen, sürekli aramalara takılan araçlar ve rutin GBT sorgulaması tepkiye yol açıyor.

90’LI YILLARDA ALINMAYAN GÜVENLİK ÖNLEMİ!

Alınan bu tedbirlerin bombalı araç saldırılarına karşı alınmasının normal olduğunu ifade ederek, “Ancak, bazı yerlerde bu güvenlik tedbirlerinin abartılığı olduğunu söylersek sanırım abartmamış oluruz. Bugüne kadar görülmeyen bir güvenlik önlemine şahit oluyoruz. 90’lı yıllarda bile bu kadar güvenlik önleminin alındığını hatırlamıyoruz. Ayrıca Sur’da bile bu kadar güvenlik önlemi alındığını görmedik. Özellikle Sur girişlerinde alınan güvenlik tedbirlerinin biran önce sona ermesini istiyoruz” diye konuştular.

VALİ: GÜVENLİK TEDBİRLERİ SÜRECEK!

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy da, Sur girişlerinde alınan güvenlik tedbirlerinin Sur’da yeniden olası hendek ve barikatların önüne geçilmesi için bir müddet daha devam edeceğini ifade ederek, Alınan tüm güvenlik tedbirlerinin boşuna alınmadığını, istihbarı bilgiler ışığında olası saldırıların önüne geçmek için tedbirlerin devam edeceğini söyledi. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

1162 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika