Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14156 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

PAK: ‘’Devlet Aklı formatlansın!”

02 Ağustos 2016 - 563 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»PAK: ‘’Devlet Aklı formatlansın!”

PAK

Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Genel  Başkanı Mustafa Özçelik, Türkiye’de devlet aklının formatlanmasını önerdi. Özçelik bugün Van’da bir basın toplantısı düzenledi. PAK Genel Başkanı, ‘’90 Yıldır asimilasyon, inkar, imha, darbe, sıkıyönetim, OHAL ve savaşlarla sorunlara çözüm araryan Tük Devleti’ni bu akiliyetinden vazgeçmeye çağırıyorum. Artık bu akıliyetin yeni bir formatlanmaya ihtiyacı vardır’’ dedi.

Mustafa Özçelik ‘’Bu konuda atılacak ilk adım, gerçekten de Kürt ve Kürdistan gerçekliğinin kabulü, şeffaf, siyasal bir çözüm sürecinin başlatılmasıdır’’ ifadelerini kullandı. AK Parti Hükümeti’nin de, Cumhurbaşkanı’nın da, değişik biçimlerde de olsa, ‘’Dün dündür, bugün bugündür’’ yaklaşımı içinde olduklarını, dün savunduklarını bugün tam ters bir istikamette reddettiklerini söyleyen Mustafa Özçelik, aynı yaklaşımın HDP tarafından da sergilendiğini  dile getirdi. HDP’nin bir yıldır sürdürülen hendek ve barikata dayalı ‘’özyönetim’’ uygulamasını ‘’gençlerin direnişidir, destekliyoruz’’ diyerek olumladığını; ama bugün ise ‘’ PKK’ye çatışmalara son ver’’ çağrısında bulunduğunu belirtti.

Özçelik, şöyle devam etti: ‘’Eğer bir yıl önce bizlerle birlikte PKK’ye çağrıda bulunup, hendek, barikat siyasetine son verin, demiş olsaydı, elbete HDP’nin bugünkü çağrısı bir anlam kazanırdı.’’

PKK’nin kayıtsız – şartsız savaşa son vermesinin Kürtler’in, Kürdistan halkının çıkarına olacağını dile getiren Mustafa Özçelik, tüm Kürt partilerinin bu  davanın sahibi olduklarını dile getirerek, gerçek bir siyasal çözüm sürecinin başlatılması çağrısını yineledi.

557 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika