Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sağlık-Sen Elçi ve polisleri katledenleri kınadı

30 Kasım 2015 - 560 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Sağlık-Sen Elçi ve polisleri katledenleri kınadı

Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve iki polis memuru ile ilgili başsağlığı mesajı yayınladı.

SALDIRGANLARI LANETLİYORUZ

Ensarioğlu, yayınladığı mesajında, 28 Kasım 2015 Cumartesi günü Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ve iki polis memuru katledildiğini, bazı basın mensupları ile bazı polis memurları da yaralandığını hatırlatarak, “Bu cinayetleri işleyen, planlayan ve işbirliği yapan tüm kişi ve odakları lanetliyoruz. Hiç kimse katilleri gizleyemez ve kamuoyunu yanıltamaz. Olay gün ortası, medyanın canlı şahitliğinde ve halkın adeta naklen izlediği bir çatışma şeklinde cereyan ettiği halde,  kimse ideolojik ve tarafgirlik içinde bunu yansıtmamalıdır. Hepimize düşen ilk görev delillerin titizlikle toplanmasına ve katillerin bulunarak adalete teslim edilmesine yardımcı olmaktır” dedi.

DİYARBAKIR’LILAR ÖLÜM OLMASINI İSTEMİYOR

“Doksanlı yıllarda köylerin ve kırsalın boşaltılmasına yol açtılar… şimdi ise şehir merkezlerini hendekler, mayınlar ve operasyonlarla yaşanamaz hale getirerek insanlarımızın mahallesini terk etmesine yol açmaktadırlar” diyen Ensarioğlu, “Diyarbakır’ımızın Önemli tarihi mekanlarından ve İslami yapıtlarından birisi olan `dört ayaklı minare` önünde yaptığı basın açıklaması esnasında bir silahlı gurubun polisle çatışması sonucu Sayın Tahir Elçi ve iki polisin katledilmesi hepimizi derinden sarsmıştır. Diyarbakırlılar ve halkımızın ekseriyeti çatışma, terör, kaos, şiddet ve ölümlerin olmasını istememektedir” diye konuştu.

NEFRET YERİNE MERHAMET VE UZLAŞI TOHUMLARI YEŞERSİN

Ensarioğlu, Her sokağında ve her mahallesinde İslam’ın, tarihin ve kardeşliğin bir sembolü bulunan Diyarbakır’da, bölgede ve ülkede düşmanlık, çatışma ve nefret yerine adalet, merhamet, uzlaşı ve barış tohumlarının yeşermesini dileyerek, “ Sayın Tahir Elçi de tarihi ve dini açıdan sembolik değeri olan dört ayaklı minarenin dibinde bu anlamlı çağrıyı yapmış ve `çatışmalar, ölümler buradan uzak olsun` derken silahlı çatışmanın ortasında kalarak  katledilmiştir. Diyarbakır Sağlık Sen olarak Sayın Tahir Elçi ve polislerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve metanet, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz” dedi.

11951306_1118591494837067_781511668112739182_n

317 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika