Dolar : Alış : 6.1242 / Satış : 6.1353
Euro : Alış : 7.2007 / Satış : 7.2136
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saldırıya kınama!

07 Aralık 2016 - 1.354 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Saldırıya kınama!

Diyarbakır’da AK Parti il binası önünde nöbet tutan polislere yönelik dün akşam gerçekleştirilen terör saldırısı, bugün İl Başkanı Muhammet Akar’ın yaptığı bir basın açıklaması ile kınandı. Bir yıl içerisinde il teşkilatının defalarca saldırıya uğradığını belirten Akar, “Birileri buraya bomba atarak, terör örgütleri bomba atarak şevkimizi kıracağını zannediyor. Her gün sahadayız, sahada olmaya, gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Diyarbakır Başkanlığı yakınında nöbet tutan polislere yönelik dün akşam düzenlenen bombalı saldırı, AK Parti’liler tarafından yapılan basın açıklaması ile kınandı. İlçe başkanları, meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Muhammet Akar, parti binalarının son bir yıl içerisinde defalarca saldırıya uğradığını ifade ederek, şunları söyledi: “Dün akşam saatlerinde il binamızı korumakla görevli olan polis memuru arkadaşlara yönelik saldırıyı kınamak için buradayız. Yaklaşık 1 ay önce Bağlar ilçesindeki polis merkezine düzenlenen bombalı saldırının etkisiyle parti binamızın ön tarafında çökme meydana geldi. Birçok evde hasar olduğu gibi bizde de hasar olmuş durumda maalesef. AK Karti il teşkilatımız bir sene içerisinde galiba 6-7’nci kez saldırıya uğradı. Bu gerçekten artık Diyarbakırlılar’ı da, herkesi de ciddi şekilde tepkiye sevk eden, terörü de kınamayı gerektiren bir mesele. Birileri buraya bomba atarak, terör örgütleri bomba atarak bizim şevkimizi kıracağını zannediyor. Biz buradayız, bu teşkilatlarımızla, kadın kolları ve gençlik kollarıyla buradayız. Bu tür saldırılar, bu tür terör hadiseleri bizim ne şevkimizi kırar, nede bizi korkutabilir. Biz her günden çok daha fazla azim ve karalılıkla yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Her gün sahadayız, sahada olmaya, halka gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Milletimizi halkımızı dinlemeye ve sorunlarını çözmek için kulak kabartmaya da devam edeceğiz. Bizi bu kararlı tutumdan kimsede alıkoyamaz, yıldıramaz.”

Diyarbakır’da önemli sorunların olduğunu ve bu sorunların çözümü konusunda çalışma içerisinde olduklarını anlatan Akar, “Özellikle yerel yönetimler konusunda birikmiş çok sayıda sorun var. Biz bu sorunların çözümü konusunda terör mağduru olan yurttaşlarımızın çözümü konusunda halkımızla çok daha beraber olacağız. Camide, dışarıda, kahvehanede, sokakta dağın başında her yerde beraber olacağız. Bunun talimatını dün gece bütün arkadaşlara verdik. Bu Diyarbakır hepimizin evi yuvası, aileleri tehdit eden uyuşturucuyla mücadele meselesi bunu çok temel bir mesele olarak bunu biz önümüze koyduk. Gerek hükümet olarak gerekse yerel yönetimler olarak herkesin STK’larla birlikte, halkımızla beraber yürümesi lazım. Halkımızla kucaklaşarak dinleyerek bu meseleleri çözmeye çalışıyoruz, işte bu birilerini rahatsız ediyor. Biz Diyarbakır halkının hizmetindeyiz” diye konuştu.

1308 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..