Dolar : Alış : 3.5504 / Satış : 3.5568
Euro : Alış : 3.8744 / Satış : 3.8814
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12522 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Savaşa karşı direnişe”

26 Mayıs 2016 - 1.120 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»“Savaşa karşı direnişe”

KESK

KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, “Baskı Sürgün ve İşten Atmalara Karşı Alanlardayız!” sloganıyla 29 Mayıs Pazar günü İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan mitinge, “Savaşa karşı direnişe” vurgusuyla katılmaya çağırdı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) “Laik Eğitim, Laik Yaşam, İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz! Baskı Sürgün ve İşten Atmalara Karşı Alanlardayız!” sloganıyla 29 Mayıs Pazar günü Diyarbakır İstasyon Meydan’ında gerçekleştirilecek mitinge ilişkin Eğitim Sen Diyarbakır 1 Nolu Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Şube Sekreteri Mehmet Nur Özdemir, “savaşa, baskılara, sürgün ve soruşturmalara karşı alanlarda olacaklarını” belirterek, adil ve demokratik anayasa taleplerini dile getirdi.

MİTİNGE KATILIM ÇAĞRISI

Kürt sorununun demokratik siyaset yoluyla çözümünün önemine vurgu yapan Özdemir, “Kadın renginin hayatın renginin hayatın tüm alanlarında yaşam bulması için alanlara iniyoruz. Kendi tercihlerimiz doğrultusunda yeni bir yaşamı örmek için tüm savaşlara, baskı sürgün ve soruşturmalara karşı sonuna kadar direnmenin sözünü vermek için alanlardayız” diyerek, Amed halkına da mitinge katılım çağrısında bulundu. Miting 29 Mayıs Pazar günü 15.00’da İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

604 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika