Dolar : Alış : 4.0964 / Satış : 4.1038
Euro : Alış : 5.0665 / Satış : 5.0756
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SES’ten, görevden alınmalara tepki

01 Ağustos 2016 - 5.309 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»SES’ten, görevden alınmalara tepki

SES (3) SES (5)

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES) Diyarbakır Şubesi, FETÖ Terör örgütüne ve üyelerine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Diyarbakır İl Müdürlüğü’nde görevden uzaklaştırılan 83 SES çalışanı ile ilgili kitlesel açıklama yapıldı. Müdürlük önünde yapılan açıklamada, cemaatçilere dokunulmadığını belirtildi.

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde çalışan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi 82 kişinin açığa alınması protesto edildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde yapılan açıklamaya KESK ve Diyarbakır Tabipler Odası üyeleri de destek verdi. “Bizler ezilen her kesimin sosyal hizmet uzmanıyız” ve “Adalet bir gün herkese lazım olacak” dövizlerinin açıldığı açıklamada, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganı atıldı.

“LİSTE NEREDE HAZIRLANDI?”

 Açıklamayı yapan SES Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Fatma Yıldızhan, 15 Temmuz günü herkesin dehşet içerisinde izlediği darbe girişimi ile karşı karşıya kaldıklarını hatırlattı. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde kurumlarda 83’ü SES üyesi 97 çalışanın görevden uzaklaştırılması ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Şubesi’nin kapatılmasının kaygı verici olduğunu dile getiren Yıldızhan, “Bu listenin nerde, nasıl ve kimler tarafından hazırlandığı, en az açığa alınma kararı kadar önemlidir. Konu hakkında kurum çalışanlarının, bu listelerin hedef saptırmak için hazırladığına ilişkin ortak bir kanaate sahip olduklarını görmekteyiz” diye konuştu.

“CEMAATÇİLERE DOKUNULMADI”

İşten çıkarılanların neredeyse tamamının SES üyesi olduğuna dikkat çeken Yıldızhan, “Daha önce cemaat adına iş yapanlar, propaganda yapanlar, kendilerini temize çıkarmak ve gizlemek için özelikle SES üyelerini hedef göstermiştir. Herkes şunu bilmeli ki gerek sendikamız gerekse de mağdur edilmek istenen emekçi arkadaşlarımız her zaman olduğu gibi kendinden emin, emek ve demokrasi mücadelesini her koşulda sürdürecektir” şeklinde konuştu.

‘KARAR BİR AN ÖNCE İPTAL EDİLMELİDİR’

Keyfi kararın eninde sonunda düzeleceğini belirten Yıldızhan, “Nitelikli emek üreten arkadaşlarımıza yönelik bu karar bir an önce iptal edilmelidir. Buradan gerek İl Valiliği gerekse de Bakanlık yetkililerine bu yanlışlığına ivedilikle düzeltilmesi hususunda çağırımızı yineliyoruz” diye konuştu.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr)

5030 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika