Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sevgi, 28 Şubat darbesini kınadı

28 Şubat 2016 - 958 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Sevgi, 28 Şubat darbesini kınadı

Diyarbakırlı işadamı Şahin Sevgi, 28 Şubat Postmodern darbesinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Sevgi, yazılı olarak yayımladığı mesajın da, Türkiye’nin geçmişten günümüze kadar birçok darbe girişimleriyle karşı karşıya kaldığını belirterek, 28 Şubat darbesinin, demokrasi tarihine yapılan en büyük ihanet olduğunu kaydetti.

İNSANLARIN HAYATI KARARTILDI

28 Şubat’ta, Darbeci zihniyetin, ‘bin yıl’ sürecek dedikleri faaliyetlerini harekete geçirdiklerine değinen Sevgi, “Bu ‘postmodern’ müdahale sadece siyaseti etkileyen bir müdahaleden ziyade iş dünyasını, memurları, öğrencileri bire bir hedef alan bir zihniyeti ortaya çıkardı. Bu süreçte birçok insanın hayatı karartıldı. Milletin iradesiyle göreve gelmiş olan bir hükümet üzerinde vesayet oluşturmak isteyen bu darbecilerin yapmış oldukları tahribat ülkemizde büyük zararlara neden oldu. “28 Şubat 1977, Milli Güvenlik Kurulu kararları sonrası ordunun baş tehdit irtica değerlendirmesi ve Muhafazakâr, kesimi eğitimden, medyaya, sermaye guruplarından dernek ve vakıflara kadar iç tehdit olarak tanımlaması ile tüm özgürlük alanlarına, değer yargılarına topyekûn savaş ilan ettiği zorbalıklarla dolu bir utanç tarihidir” diye konuştu.

MİLLETİN İRADESİ HİÇE SAYILDI

Sevgi, Kara Şubat denilen bu dönemde Darbecilerin, Demokrasiye el konulduğunu ve millet iradesinin hiçe sayıldığını aktararak, “Süreç içinde ve sonrasında bu haksızlıklara maruz kalan tüm kardeşlerimizin acısını bir 28 Şubat mağduru olarak en derinden paylaşıyorum. 28 Şubatı lanetliyor ve süreçte yaşanan oyunları unutmadığımızı belirtmek istedim” dedi.

28 ŞUBAT BİTMEDİ!

İslâmî omurga esen rüzgârlar önünde kolaylıkla savrulan bizzat İslâmî kesimler tarafından çökertildiğini ifade eden Sevgi, “28 Şubatçılar tarafından değil! 28 Şubatın yıkım harekâtına direnilemedi, teslim bayrağı çekildi toplumsal olarak. 28 Şubat’ın bu topluma vurduğu en büyük darbe, eğitim, medya, kültür ve gençliğin İslâm’dan arındırılmasının yapıtaşlarını döşemek oldu. Cemaatler STK’laştı, siyasa ve piyasa tarafından yutuldu, sekülerleşti ve toplumu terketti; gözünü siyasa ve piyasa’ya yani güce ve para’ya dikti; böylelikle İslâmî Omurga’nın, duyarlıkların aşınmasına yol açacak tohumları ekti… 28 Şubat bitmedi, bizi bitirdi: bu toplumun İslâmî omurgasına büyük darbe indirdi ve çökertti. İslâmî kavramlar, kurumlar, semboller sekülerleştirildi, İslâmî ruhunu, anlamını ve yerini yitirdi. Bunun en tipik örneği başörtüsü. Örtü artık örtmüyor. Kadınlar ve erkeklerde de tesettür duyarlığı büyük ölçüde buharlaştı” diye konuştu.

Sahin Sevgi

629 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika