Liseli ifşa
Dolar : Alış : 3.6256 / Satış : 3.6322
Euro : Alış : 3.9140 / Satış : 3.9211
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir16°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12331 İçerik Bulunuyor.

Sur’u inceleme talebine Valilikten ret

10 Mayıs 2016 - 489 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Sur’u inceleme talebine Valilikten ret

Mimarlar odasına ret

Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi’nin Sur ilçesiyle ilgili yerinde gözlem ve inceleme yapmak isteyen talebine Valilikten ret cevabı geldi. Şube Başkanı Şerefhan Aydın ise Sur’da yıkımın halen devam ettiğini ve bu nedenle başvurularına olumsuz yanıt verildiğini söyledi.

Çatışmalar nedeniyle büyük oranda tahrip olan Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesiyle ilgili yerinde gözlem ve inceleme yapmak isteyen Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi’nin başvurusuna valilikten ret cevabı geldi.

Sur’daki yıkımı yerinde görmek isteyen Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi’nin yaptığı başvuru üzerine valilikten gelen ret cevabında, “Sur ilçesindeki tescilli yapıların durumunu gözlemleme çalışmaları bu mahallelerde arama ve tarama faaliyetleri İl Emniyet Müdürlüğünce devam ettiğinden talebinizin gerçekleşmesi mümkün bulunmamaktadır” ifadelerine dendi. Valilik, söz konusu mahallelerde arama-tarama faaliyetlerinin sona ermesi sonucunda başvuru talebinin değerlendirileceğini belirtti.

Mimarlar Odası Diyarbakır Şube Başkanı Şerefhan Aydın ise Sur’da yıkımın halen devam ettiğini ve bu nedenle başvurularına olumsuz yanıt verildiğini belirterek “Bizim bu yıkımı teşhir etmemize göstermemize engel oluyorlar” dedi.

Sur’da tescilli ve tescilsiz binalarla ilgili ciddi bir yıkımın sürdüğünü dile getiren Aydın, bunun ortaya çıkacak fotoğraf ve görüntülerle teşhir olması durumunda güç duruma düşeceklerini bildikleri için kendilerine izin verilmediğini kaydetti. Aydın, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı başvuruya da olumlu cevap verilmediğini aktardı.

119 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika