Dolar : Alış : 3.8143 / Satış : 3.8212
Euro : Alış : 4.6624 / Satış : 4.6708
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir5°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13882 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Temizöz suçsuzsa 21 insanı kim katletti?”

06 Kasım 2015 - 483 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»“Temizöz suçsuzsa 21 insanı kim katletti?”

Albay Cemal Temizöz’ün yargılandığı Cizre JİTEM Davası’nda berat etmesine tepki gösteren Şırnak Milletvekili Encü, “Bu denli büyük bir adaletsizliğin var olduğu bir ülkede toplumsal güvenden, huzurdan, adaletten bahsetmek mümkün olabilir mi? Albay Cemal Temizöz ve diğer sanıklar suçsuz ise 21 insanı kim katletti?” diye sordu.

’21 İNSANI KİM KATLETTİ?’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, Cizre JİTEM Davası’nda verilen beraat kararına tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan Encü, “Ne yazık ki beklediğimiz sonuç ile yargı bizi yine yanıltmadı ve sanıklar için beraat kararı çıktı” dedi.

Yaşananların tekrarlanmamasının ancak gerçeklerin açığa çıkması ve sorumlularının cezalandırılması ile mümkün olacağını belirten Encü şunları ifade etti: “Bu ülkede bir geleneğe dönüşen bu tür davalardaki cezasızlık toplumun hem hukuka karşı güvenini zedeliyor, hem de mağdurların ve topyekûn bir halkın vicdanını yaralıyor. 90’lı yılların failleri hala yaşıyor ve aklanıyorken babaları ölmüş evlatlar, eşleri ölmüş insanlar sadece yas tutuyorlar. Bu denli büyük bir adaletsizliğin var olduğu bir ülkede toplumsal güvenden, huzurdan, adaletten bahsetmek mümkün olabilir mi? Albay Cemal Temizöz ve diğer sanıklar suçsuz ise 21 insanı kim katletti?”

cemal-temizöz

304 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika